Pet Land Skopje

Bosch

BOSCH храна за кучиња е добро избалансирана храна со најдобар квалитет.Нутритивните потреби на вашето куче се оптимално задоволни од оваа здрава храна за домашни миленици.

BOSCH храната за кучиња се произведува во фамилијарна компанија во согласност со најновите истражувања. Се користат само внимателно избраните состојки и суровини, а состојките од животинско потекло, потекнуваат само од животни кои се одобрени и за човечка исхрана.

Во продолжение се храните од палетата на BOSCH.


Храна за кучиња Bosch Puppy Milk

PUPPY MILK е високo квалитетна замена на млеко, кој е идеален за кучиња кој се одгледуваат надвор од нивната мајка и за постепен  преминот од мајчино млеко на цврста храна.
PUPPY MILK е специјално прилагоден за новородени кучиња чии дигестивниот систем се уште не е целосно развиен и е прилагоден на специфичните карактеристики на мајчиното млеко.
PUPPY MILK е лесно растворливи во вода, и лесно да се припрема.

Пакување: 2 кг.

3809 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Puppy (стартер)

PUPPY е погодна храна за кучиња во фазата на преминување од мајчино млеко и затоа може да се хранат во натопени форма (во вода или во PUPPY MILK) од 3-та недела. PUPPY се препорачува за одгледување на кученца до 4 месеци.

PUPPY содржи колострум за зајакнување на имунолошкиот систем на кученцата и не содржи житарки (grain free)

Пакување: 7,5 гк.

2859 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Mini Junior

MINI JUNIOR е особено наменет за мали раси на кучиња кој се чуствителни на храна.
Затоа MINI JUNIOR е направен без житарки кои содржат глутен и се карактеризира со употреба на свежо пилешко месо.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем кај младите кучиња

Пакување: 15 кг.

4609 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Medium Junior

Bosch Medium Junior е наменета за кучиња од средни раси (15 - 25 кг. тежина) кои во фаза на растење бараат избалансирана храна за подигање на формата, меѓутоа не и за премногу брз развој.
Содржу КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем.

Пакување: 15 кг.

4509 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Maxi Junior

Bosch Maxi Junior е протеински намалена храна (24% протеин), со средна енергетска вредност.
Се препорачува за одгледување на големи раси (над 25 кг. финална тежина).
Овозможува контролирана стапката на раст и ги спречува проблемите предизвикани од пребрзо растење.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем кај младите кучиња.

Пакување: 15 кг.

4509 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Junior Lamb & Rice (јагнешко месо и ориз)

Bosch Junior Lamb & Rice е наменета за исхрана на млади кучиња во фаза на раст од сите раси, особено за кучиња чувствителни на поедини состојки во храната, бидејќи во храната има додадено суровини со хипоалергентски потенцијал, особено за желудникот и цревата.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем.

Пакување: 15 кг.

4809 0 ден.
Храна за кучиња Bosch BIO Puppy + Carrots

Bosch BIO Puppy + Carrots е природна и вкусна храна, погодна за исхрана на кутриња и млади кучиња од сите раси до 1 година возраст.
Додавањето на морков со нивната природна содржина на каротен, обезбедува провитамини како антиоксиданс, што помага на очите и го стимулира имунолошкиот систем.

Пакување: 11,5 кг.

4609 0 ден.
Bosch Breeder Line Puppy Lamb & Rice
Puppy Lamb and Rice -  е комплетна храна за млади кучиња  од сите раси.
Погодна за секојдневно хранење и ги обезбедува сите важни хранливи материи, витамини и минерали.
Пакување: 20 кг.

4359 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Mini Adult Lamb & Rice (јагнешко и ориз)

ADULT MINI LAMB & RICE е особено погоден за прехранбено чувствителни кучиња, бидејќи е направен без житарки кои содржат глутен.
Високиот процент на свежо пилешко и јагнешко месо му даваат на производот одличен протеински квалитет и лесна сварливост.

Содржимин. 0,06%β-glucans за зајакнување на имунолошкиот систем.
Пакување: 15 кг.

4609 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Lamb & Rice (јагнешко и ориз)

Adult Lamb & Ris - Комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност (до приближно 40 кг).
 

Пакување: 15 кг.

4109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult with Fresh Poultry & Millet (со живина и просо)

Adult with Fresh Poultry & Millet (свежо месо од живина и просо) е комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност (до приближно 40кг. ) и кучиња со чуствителен желудник и црева.
Додадениот “Имунолошки комплекс“ делува за зајакнување на имунолошкиот систем на кучињата.

Пакување: 15 кг.

4009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Fish & Potato (со месо од риба и компир)
Adult Fish & Potato e комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност и тежина до приближно 40 кг.
Пакување: 15 кг.

4109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Maxi
Adult Maxi е комплетна храна за возрасни кучиња од големи раси со нормално ниво на активност и тежина повеќе од 30кг.
Пакување: 15 кг.

4109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Menue
Adult Menue е комплетна храна со мешавина од месо и зеленчук наменета за возрасни кучиња
Пакување: 15 кг.

4009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Active

Adult Active e комплетна храна за возрасни кучиња со зголемени енергетски потреби (на пр.кучиња во полиција, војска или спортски кучиња).

Пакување: 15 кг.

4109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Salmon & Potato (месо од лосос и компир)

Adult Salmon & Potato e комплетна храна за возрасни кучињасо нормално ниво на дневна активност. Свежиот лосос обезбедува високо-квалитетни протеини. Додадениот колострум (0,3%) делува за зајкување на имунолошкиот систем.
Оваа храна е наменета и за кучиња кои се осетлив дигестивен систем.

Пакување: 15 кг.

4409 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Adult Light

LIGHT е високо енергетски намалена комплетна храна (само 6% масленост) со значително покачени нивоа на влакна (7% сурови влакна) за возрасни кучиња кои се склони кон дебелеење.

LIGHT го задоволува апетитот на кучето и не е потребно драстично намалување на количеството на храна за губење на тежината.

Пакување: 12,5 кг.

3909 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Reproduction (за бремени кучки и кучки доилки)

Reproduction е единствена храна наменета за бремени и доилки кучиња од својата петта недела од бременоста.
Специфичниот рецепт овозможува оптимален развој на фетусот и долгорочно производство на млеко на доилкаta за да обезбеди оптимален развој и виталноста на кученцата.
Процент на протеини од животинско потекло во вкупните протеини: мин. 69%

Пакување: 7,5 кг.

2359 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Sensitive Lamb & Rice (со јагнешко месо и ориз)

Sensitive Lamm & Rice - Употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати, од една страна и јагнешко месо од друга страна, значително го намалува алергискиот потенцијал.
Храна без глутен.

Пакување: 15 кг.

5109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Special Light

Special LIGHT за кучиња со метаболички проблеми (проблеми на уринарниот систем или црниот дроб). За кучиња на кој им е потребна посебна диета за намалување на метаболичкиот отпад и на тој начин да се ослободат овие органи од оптеретување.

Special LIGHT се должи на исклучително ниска содржина на високо квалитетни протеини (13%) и значително намалување на нивото на минерали.

Пакување: 12,5 кг.

4109 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Plus Adult Forelle & Kartoffel (пастрмка и компир)

PLUS FORELLE & KARTOFFEL - е протеински производ на балансирана и здрава исхрана за возрасни кучиња од сите раси. Особено е погоден за исхрана на кучиња чуствителни на храна и алергии. Со пастрмката како единствен, животински и квалитетен извор на протеини и високо сварливите компир, го прават вашето куче да биде пријателски расположено.

Омега-3 и омега-6 масни киселини се особено важни за убава кожа и сјајно крзно.

Пакување: 12,5 кг.

5009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Plus Strauss & Kartoffel (месо од ној и компир)

PLUS Strauss & Kartoffel е протеински производ на балансирана и здрава исхрана на возрасни кучиња од сите раси.  PLUS Strauss & Kartoffel има висока сварливост и особено е наменета за природно чувствителни (алергични) кучиња.

Пакување: 12,5 кг.

5009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Soft Adult Land-Ente & Kartoffel (месо од патка и компир)

SOFT  Land-Ente & Kartoffel (месо од патка и компир) претставува здрава храна за возрасни кучиња од сите раси. Поради висок процент на месо од патка (мин. 60%), како единствен извор на протеини е совршено прилагодена за подобро искуство при хранењето.

Пакување: 12,5 кг.

5309 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Soft Senior Land-Ziege & Kartoffel (месо од коза и компир)

Bosch SOFT senior  коза и компир е единствен протеински производ за избалансирана и здрава исхрана на постарите кучиња од сите раси.

Поради намалената содржина на маснотиите во рецептот, исто така погодена за прекумерна тежина или кастрирани кучиња. Bosch SOFT senior коза и компир е погодена особено за кучиња чувствителни на храна кои страдаат од нетолеранции и алергии на храна.

Пакување: 12,5 кг.

5009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch BIO + Apples
БИО Адулт + Јаболко е природна, вкусна храна погодна за сите раси на кучиња постари од една година. Јаболкото содржи посебни диететски влакна кои можат да помогнат во стабилизирањето на дигестивниот процес.
 
Пакување: 11,5 кг.

4609 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch My Friend залиха
Храна за кучиња Bosch My Friend
My Friend -  е комплетна храна за возрасни кучиња погодна за секојдневно хранење и ги обезбедува сите важни хранливи материи, витамини и минерали.
Пакување: 20 кг.

2009 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Dog - Premium

Dog PREMIUM -  е комплетна храна за возрасни кучиња погодна за секојдневно хранење и ги обезбедува сите важни хранливи материи, витамини и минерали.

Пакување: 20 кг.

4059 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Breeder Line SPORT Energy Extra
SPORT Energy extra -  е комплетна храна за возрасни кучиња  со зголемена активност, погодна за секојдневно хранење и ги обезбедува сите важни хранливи материи, витамини и минерали.
Пакување: 20 кг.

3909 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Kitten
Sanabelle Kitten со пилешко месо е комплетна храна за мачиња и млади мачки  до 12 месеци возраст, обезбедувајќи оптимален развој преку потребните хранливи материи. Исто така помага да се развие и поддржи природната имунолошка одбрана, со што се придонесува за силен имунолошки систем.

Sanabelle Kitten со пилешко месо има зголемена концентрација на хранливи материи која обезбедува доволна грижа за развој на плодот кај бремените мачки и производство на млеко кај мачките доилки.
Пакување: 10 кг.

4609 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Sensitive Chicken (за чувствителни мачки со пилешко)
Bosch Sanabelle Sensitive со пилешко месо е специјално развиена за мачки со чувствителен дигестивен систем. Има висока густина на хранливи материи, извонредна употребливост и одлична сварливост со што се намалува притисокот врз цревниот тракт.
Високиот процент на животински протеини од живина му дава на производот исклучителен квалитет на протеини и вкус.
 
Пакување: 10 кг.

4409 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Sensitive Lamb (за чуствителни мачки со јагнешко)
Sanabelle Sensitive со јагнешко е специјално развиена храна за мачки со чувствителен дигестивен систем.
Висока густина на хранливи материи, одлична сварливост и извонреден вкус, значително ги намалува барањата за храна со што се намалувана притисокот во цревниот тракт. 
Пакување: 10 кг.

4609 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Adult with Ostrich (со месо од ној)
Sanabelle Adult со ној е лесно сварлива и комплетна вкусна храна за возрасни мачки над 1 година старост.
Билансот на минерали и витамини се основа за виталност и поддршка на природната имунолошка одбрана на вашата мачка.
Пакување: 10 кг.

4559 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Adult with Trout (со месо од пастрмка)
Sanabelle Adult со пастрмка е лесно сварлива и комплетна вкусна храна за возрасни мачки над 1 година.
Пастрмката е исклучителен квалитетен извор на протеини, а истовремено и дава многу примамлив вкусна на храната за мачката.
Пакување: 10 кг.

4459 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Urinary (чувствителен уринарен тракт)

Bosch Sanabelle Urinary е особено погодна храна за возрасни мачки над 1 година подложни на проблеми со уринарниот тракт.
Поради намалената содржина на протеини и минерали намалени се и деградационите уринарни продукти со што го намалува притисокот врз бубрезите и уринарните органи.
Превенира во создавањето на струвитите, оксалатните камења, а исто така спречува појава на уринарни инфекции.

Пакување: 10 кг.

5259 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Sterilized (за стерилизирани мачки)
Bosch Sanabelle Sterilized е комплетна храна со многу намалена енергија без житарици наменета за мачки кои имаат тенденција да се здобијат со прекумерна тежина поради кастрацијата.
Зголемената содржина на сурови влакна обезбедува добра ситост и постепено и трајно намалување на телесната тежина со што се намалува притисокот врз мускулите, зглобовите, коските и циркулаторниот систем.
Пакување: 10 кг.

5259 0 ден.
Храна за мачки Bosch Sanabelle Hair & Skin (за сјајно крзно и здрава кожа)
Bosch Sanabelle Hair & Skin има висока содржина на корисни масла (есенцијални масни киселини) и масти кои обезбедуваат елегантно, сјајно и еластично крзно.
Вистинската комбинацијата на витамини и минерали има позитивниот ефект врз кожата и влакното.
Bosch Sanabelle Hair & Skin храната не содржи глутен.
Пакување: 10 кг.

5159 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?