Pet Land Skopje

Carnilove

CARNILOVE Е ФОМУЛИРАНА СО ПОЧИТУВАЊЕ НА ПРИРОДНОТО ПОТЕКЛО НА КУЧИЊАТА.
Широкиот спектар на внимателно обрани меса од диво потекло, како што се ирваси, патки, фазани, мисирки, јагнешко месо, месо од дива свиња, лосос и новата палета храни од линијата FRESH MEAT со новите формули кои содржат крап, пастрмка, ној, зајак и пилешко месо, одговараат на составот на природниот плен на кучињата и обезбедуваат внес на важни амино киселини.
Шумското овошје, зеленчукот, шумските бобинки и билките се природни извори на важни витамини, антиоксиданси и други есенцијални хранливи материи.

Храна за кучиња Carnilove Grain Free Salmon & Turkey puppy (лосос и мисирка за млади кутриња)
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey puppy (лосос и мисирка за млади кутриња) е комплетна храна за кученца од сите раси, на возраст од 1 до 12 месеци, со лосос и мисирка. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey puppy (лосос и мисирка за млади кутриња) е храна без житарки и компири
Лососот е добар извор на високо сварливи протеини.
Лесно се вари и има антиинфламаторни својства.
Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини во Carnilove Grain Free Salmon & Turkey puppy (лосос и мисирка за млади кутриња) позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта).
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey puppy (лосос и мисирка за млади кутриња) го подобрува квалитетот и изгледот на крзното и кожата.
Мисирката е богата со сварливи протеини и има високо ниво на елементи во трагови, цинк, а содржи витамини Б3 и Б6, неопходни за правилно функционирање на мозокот, добар мускулен тонус и здрав раст.
Пакување: 1,5 кг.

889 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Salmon & Turkey large breed puppy (лосос и мисирка за млади кутриња од големи раси)
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey large breed puppy (лосос и мисирка за млади кутриња од големи раси)
Комплетна храна за кутриња од голема раса над 25 кг, од 3 до 30 месеци, со лосос и мисирка. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey large breed puppy (лосос и мисирка за млади кутриња од големи раси) храна без житарки и компири. Лососот е добар извор на високо сварливи протеини и има антиинфламаторни својства.
Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини во Carnilove Grain Free Salmon & Turkey large breed puppy (лосос и мисирка за млади кутриња од големи раси), позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта).
Пакување: 12 кг.

5289 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Duck & Pheasant adult (патка и фазан за возрасни кучиња од сите раси)

Carnilove Grain Free Duck & Pheasant adult (патка и фазан за возрасни кучиња од сите раси)
Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со патка и фазан.
70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Храна без житарки и компири
Патката вo Carnilove Grain Free Duck & Pheasant adult (патка и фазан за возрасни кучиња од сите раси) е идеален извор на протеини богати со полинезаситени масни киселини (PUFA), кои го намалуваат нивото на холестерол. Одличен извор на ниацин (витамин Б3), кој игра важна улога во метаболичките процеси во телото, а исто така помага да се намали нивото на холестерол во крвта. Патката содржи витамини А и Ц, како и важни минерали железо, калциум и селен, додека фазанот е одличен извор на витамин Б12, фосфор и селен.

Пакување: 12 кг.

4859 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Salmon adult dogs (лосос за возрасни кучиња)
Carnilove Grain Free Salmon adult dogs (лосос за возрасни кучиња) е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.
Лососот е добар извор на високо сварливи протеини.
Лесно се вари и има антиинфламаторни својства. Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта). Дополнително, помага во спречување на дегенеративни нарушувања на очите, лососот и неговите масти го подобруваат квалитетот и изгледот на косата и кожата.
Пакување: 1,5 кг.

889 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Lamb and wild boar adult dogs (јагне и дива свиња за возрасни кучиња)
Јагнешкото и свињата во  Carnilove Grain Free Lamb and wild boar adult dogs се совршена комбинација на квалитетно, високо сварливо месо, корисни протеини богати со природни хранливи материи.
Јагнешкото месо во Carnilove Grain Free Lamb and wild boar adult dogs  (јагне и дива свиња за возрасни кучиња) е одличен извор на елементи во трагови како што се селен, железо, цинк, витамин Б и незаситени масни киселини, додека свинското месо е богато со протеини, но со низок процент на масти, како идеално за одржување на оптимална физичка кондиција, без ризик. на зголемено ниво на холестерол.во крвта.
Пакување: 1,5 кг.

889 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Reindeer adult dog (месо од елен/ирвас за возрасни кучиња)
Carnilove Grain Free Reindeer adult dog (месо од елен/ирвас за возрасни кучиња) е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки. Месото од ирваси во Carnilove Grain Free Reindeer adult dog (месо од елен/ирвас за возрасни кучиња) има уникатни својства, од кои е еден од најдобрите извори на сварливи протеини и има поволен состав на амино киселини. Бидејќи ирвасите се хранат со шумски плодови, нивното месо е исклучително богато со природни антиоксиданси со низок процент на незаситени масти.
Содржината на омега-3 незаситените масни киселини во месото од ирваси е слична на рибата.
Пакување: 1,5 кг.

999 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Salmon & Turkey adult dog large breed (лосос и мисирка за возрасни кучиња од големи раси)
Carnilove Grain Free Salmon & Turkey adult dog large breed (лосос и мисирка за возрасни кучиња од големи раси) е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.
Лососот е добар извор на високо сварливи протеини и има антиинфламаторни својства. Изобилството на омега-3 незаситени масни киселини во Carnilove Grain Free Salmon & Turkey adult dog large breed (лосос и мисирка за возрасни кучиња до големи раси) позитивно влијае на менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта).
Мисирката е богата со сварливи протеини и има високо ниво на цинк, а содржи витамини Б3 и Б6, неопходни за правилно функционирање на мозокот, добар мускулен тонус и здрав раст.
Пакување: 12 кг.

5289 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Fresh ostrich and lamb small breed dogs (ној и јагне за мали раси кучиња)
Carnilove Grain Free Fresh ostrich and lamb small breed dogs (ној и јагне за мали раси кучиња) за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.
Пакување: 1,5 кг.

989 0 ден.
Храна за кучиња Carnilove Grain Free Fresh carp and trout all breed dogs (свеж крап и пастрмка за возрасни кучиња)
Carnilove Grain Free Fresh carp and trout all breed dogs (свеж крап и пастрмка за возрасни кучиња) е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.
Пакување: 12 кг.

5939 0 ден.
Храна за куче Carnilove true fresh turkey with red lentils and lemna adult dog all breed (свежа мисирка, леќа и лемна за возрасни кучиња од сите раси)
Формулата на  Carnilove true fresh turkey with red lentils and lemna adult dog all breed (свежа мисирка, леќа и лемна за возрасни кучиња од сите раси) содржи висок процент на свежа живина од фарми од локални извори. Месото доаѓа од животни одобрени за човечка исхрана. Додадената црвена леќа е одличен извор на минерали и влакна, додека лемната обезбедува есенцијални омега-3 масни киселини. Спирулината е богата со минерали и амино киселини, кои играат важна улога во метаболизмот. Боровинките и мајчината душица ги обезбедуваат неопходните антиоксиданси за заштита на клетките од ефектите на стареењето и помагаат во одржување на правилен метаболизам.
Пакување: 11,4 кг.

5029 0 ден.
слика од Carnilove – меки закуски за куче Потполошка со оригано залиха
Carnilove – меки закуски за куче Потполошка со оригано
Мека полувлажна закуска Carnilove Потполошка со оригано, без жито
Егзотична арома на месо! Вкусно меко уживање, погодно за сите кучиња.Со оригано за здраво варење.Без жито и без додаден шеќер.Дополнителна храна за кучиња.
Пакување: 200 гр.

179 0 ден.
слика од Carnilove – меки закуски за куче Сардина со див лук залиха
Carnilove – меки закуски за куче Сардина со див лук
Мека полувлажна закуска Carnilove Сардина и див лук, без жито .Егзотична арома на месо! Вкусно меко уживање, погодно за сите кучиња.Со див лук за здрав животен век.Без жито и без додаден шеќер.Дополнителна храна за кучиња.
Пакување: 200 гр.

179 0 ден.
Храна за куче Carnilove true fresh fish with chickpeas and apples for adult dogs of all breed (свежа риба, наут и јаболка за возрасни кучиња од сите раси)
Формулата на Carnilove true fresh fish with chickpeas and apples for adult dogs of all breed (свежа риба, наут и јаболка за возрасни кучиња од сите раси содржи висок процент на риби од Северното Море. Рибата доаѓа исклучиво од одржлив риболов. Додадениот наут е природен извор на растителни протеини и минерали потребни за здрав метаболизам. Јаболката се одличен извор на влакна, кои се неопходни за целокупното здравје на дигестивниот тракт. Ѓумбирот и брусницата обезбедуваат важни антиоксиданси и помагаат да се изгради силен природен имунитет, додека коренот на цикоријата исполнува пребиотичка функција благодарение на содржината на инулин.
Пакување: 11,4 кг.

5029 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?