Pet Land Skopje

Pedigree


слика од Храна за кучиња Pedigree Junor Mini Vital,  пиле и ориз залиха
Храна за кучиња Pedigree Junor Mini Vital, пиле и ориз
Pedigree Junior Mini пилешко и ориз за млади кучиња од мали раси е висококвалитетна, вкусна и хранлива храна за млади кучиња од мали раси - под 10 кг. Pedigree Junior Mini Chicken and Rice за млади кутриња од мала раса се одликува со својата специјална формула која вклучува висококвалитетно пилешко месо и ориз. Храната е збогатена со витамини и минерали важни за здравјето на кучето кое е во фаза на раст и развој.
Пакување: 500 гр.

169 0 ден.
слика од Храна за кучиња Pedigree Junior Vital,  пиле и ориз залиха
Храна за кучиња Pedigree Junior Vital, пиле и ориз
Pedigree Junior  пилешко и ориз за одгледување кучиња од средни раси 500 g е висококвалитетна, вкусна и хранлива храна за кучиња во раст од 2 до 15 месеци од средни раси. Pedigree Junior пилешко и ориз за млади кучиња од средни раси 500 g се одликува со својата посебна формула, вклучувајќи висококвалитетно пилешко и ориз. Храната е збогатена со витамини и минерали важни за здравјето на кучето. Природни состојки.
Пакување: 500 гр.

169 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Tasty Minis со пилешко и патка за возрасни кучиња залиха
Грицки Pedigree Tasty Minis со пилешко и патка за возрасни кучиња

TASTY MINIS се вкусни мали задоволства во голем број различни вкусни вкусови и текстури. Идеален за тренирање и наградување на вашето куче во секое време.

Пакување: 130 гр.

99 0 ден.
слика од Храна за Junior кутриња Pedigree Pouch со пилешко и говедско залиха
Храна за Junior кутриња Pedigree Pouch со пилешко и говедско

Развиени со помош на ветеринари и нутриционисти во Waltham Pet Nutrition Centre, паучите за храна за кучиња Pedigree ги имаат сите основни хранливи материи што им се потребни во првите месеци за да го поддржат растот на кученцето, оптимално варење, здрава кожа и влакно, силна природна одбрана и здрави коски.

Пакување: 4 x 100 гр.

139 0 ден.
слика од Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко и говедско месо залиха
Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко и говедско месо
Влажна Комплетна Храна за возрасни кучиња.
Пакување: 4 x 100 гр.

139 0 ден.
слика од Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко и црн дроб залиха
Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко и црн дроб

Витамин Е за зајакнување на имунолошкиот систем,Со природни влакна за внатрешното здравје на вашето куче,Цинк и сончогледово масло за здрава кожа и влакно,Калциум за здрави коски,Без додаден шеќер,Без вештачки бои, засилувачи на вкус и конзерванси.

Пакување: 4 x 100 гр.

139 0 ден.
слика од Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со говедско и јагнешко месо залиха
Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со говедско и јагнешко месо
Мокра храна за возрасни кучиња со говедско и јагнешко месо.
Пакување: 100 гр.

42 0 ден.
слика од Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко месо залиха
Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со пилешко месо

Комплетна храна за домашни миленици за возрасни кучиња. Овие торбички се совршени за свеж оброк, обезбедувајќи здрава исхрана за сите потреби на вашето куче, додека се лесни за употреба.

Пакување: 100 гр.

42 0 ден.
слика од Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со говедско месо и  црн дроб залиха
Храна за возрасни кучиња Pedigree pouch со говедско месо и црн дроб

Развиени со помош на ветеринари и нутриционисти во Waltham Pet Nutrition Centre, торбичките за храна за кучиња Pedigree ги имаат сите основни хранливи материи за поддршка на оптимално варење, здрава кожа и палто, силна природна одбрана и здрави коски. 100% комплетна и урамнотежена, мократа храна за кучиња од потекло, не само што е хранлива, туку и прави многу пријатни секојдневни оброци .

Пакување: 100 гр.

42 0 ден.
слика од Храна за Junior кутриња Pedigree залиха
Храна за Junior кутриња Pedigree

Развиени со помош на ветеринари и нутриционисти во Waltham Pet Nutrition Centre, торбичките за храна за кучиња Pedigree ги имаат сите основни хранливи материи за поддршка на растот на кученцето, оптимално варење, здрава кожа и палто, силна природна одбрана и здрави коски. 100% комплетна и урамнотежена, влажната кучешка торбичка за педигре не само што е хранлива, туку и прави многу пријатни секојдневни оброци со торбички за кучиња кои ќе го истакнат нивниот заразен ентузијазам.

Пакување: 100 гр,

42 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Denta Stix за мали кучиња залиха
Грицки Pedigree Denta Stix за мали кучиња

СО ТРОЈНИ АКТИВНОСТИ, научно е докажано дека го намалува формирањето на забен камен до 80%, ги чисти тешко достапните заби и го поддржува здравјето на непцата. Имаат уникатна форма Х и специјално изработена малку абразивна текстура. Без додаден шеќер, со малку маснотии. За да ги одржувате забите и непцата на вашето куче здрави и силни, наградувајте го со вкусно и ефективно џвакање секој ден.

Пакување: 110 гр.

89 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Denta Stix за кучиња постари од 4 месеци залиха
Грицки Pedigree Denta Stix за кучиња постари од 4 месеци
СО ТРОЈНИ АКТИВНОСТИ, научно е докажано дека го намалува формирањето на забен камен до 80%, ги чисти тешко достапните заби и го поддржува здравјето на непцата. Имаат уникатна форма Х и специјално изработена малку абразивна текстура. Без додаден шеќер, со малку маснотии. За да ги одржувате забите и непцата на вашето куче здрави и силни, наградувајте го со вкусно и ефективно џвакање секој ден.
Пакување: 180 гр.

149 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Denta Stix за кучиња над 25кг. постари од 4 месеци залиха
Грицки Pedigree Denta Stix за кучиња над 25кг. постари од 4 месеци
СО ТРОЈНИ АКТИВНОСТИ, научно е докажано дека го намалува формирањето на забен камен до 80%, ги чисти тешко достапните заби и го поддржува здравјето на непцата. Имаат уникатна форма Х и специјално изработена малку абразивна текстура. Без додаден шеќер, со малку маснотии. За да ги одржувате забите и непцата на вашето куче здрави и силни, наградувајте го со вкусно и ефективно џвакање секој ден.
Пакување: 270 гр.

199 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Markies Original за возрасни кучиња залиха
Грицки Pedigree Markies Original за возрасни кучиња

Однадвор крцкави, а внатре исклучително вкусни. Тие содржат омега-3 масни киселини кои помагаат да се одржувате во добра форма, витамин Е кој помага во одржување на природната одбрана, минерали, вклучително и калциум кои помагаат во одржувањето на коските цврсти. Без вештачки вкусови

Пакување: 150 гр.

99 0 ден.
слика од Грицки Pedigree Biscrok Multi Mix за возрасни кучиња залиха
Грицки Pedigree Biscrok Multi Mix за возрасни кучиња

Biscrok Multi Mix е комплементарна храна за возрасни кучиња, во 3 вкусни сорти. Овие вкусни крцкави бисквити обезбедуваат рамнотежа на задоволство и вкус, зајакнати со присуството на омега 3 масни киселини, за да му помогнат на кучето да ја одржи формата, калциумот, силните заби и коски, витамини и минерали, за природна одбрана.

Пакување: 200 гр.

99 0 ден.
слика од Храна за кучиња Pedigree Adult Mini Vital,  пиле и зеленчук залиха
Храна за кучиња Pedigree Adult Mini Vital, пиле и зеленчук

Pedigree Adult Mini Chicken со зеленчук е сува храна наменета за возрасни кучиња од мали раси од 1 до 7 годишна возраст. Обезбедува врвна форма на кучето, обезбедувајќи му целосна и урамнотежена исхрана. Поради правилниот сооднос на месото, житарките и зеленчукот кои лесно се варат и апсорбираат, кучето нема да има проблеми со варењето. Крцкавите брикети се специјално дизајнирани да ги одржуваат забите и непцата здрави. Богатата мешавина на витамини и масни киселини ја штити кожата од иритација и го прави влакното сјајно.

Пакување: 500 гр/

159 0 ден.
слика од Храна за кучиња Pedigree Adult, говедско и живина залиха
Храна за кучиња Pedigree Adult, говедско и живина

Pedigree Adult Beef and Chicken е сува храна наменета за возрасни кучиња од 1 до 7 годишна возраст. Обезбедува врвна форма на кучето, обезбедувајќи му целосна и урамнотежена исхрана. Поради правилниот сооднос на месото, житарките и зеленчукот кои лесно се варат и апсорбираат, кучето нема да има проблеми со варењето. Крцкавите брикети се специјално дизајнирани да ги одржуваат забите и непцата здрави. Богатата мешавина на витамини и масни киселини ја штити кожата од иритација и го прави влакното сјајно.

Пакување: 500 гр

159 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?