Pet Land Skopje

TAURO Pro Line

Непроценливото 30-годишно искуство, можноста одблиску да се видат вистинските потреби на домашните миленици, успех на светски изложби на кучиња, шампионски титули, награди за најубав пример од расата – сето тоа даде инспирација за создавање на TAURO PRO LINE.

Пробавме и тестиравме разни производи долги години, ги усовршувавме за најдобар резултат и успеавме! Затоа би сакале да ја споделиме нашата успешна приказна со вас. Ние се стремиме да обезбедиме премиум класа, специјализирани, иновативни, природни, тестирани производи да гарантираат професионална грижа за вашите миленици, што ќе доведе до победа.

Janita Januškauskaitė-Plungė

слика од Шампон TAURO Pro Line white coat daily care за секојдневно одржување на нега и хигиена на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat daily care за секојдневно одржување на нега и хигиена на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Шампонот TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE со најквалитетни состојки и екстракт од жалфија за секојдневна употреба: длабински чисти, хидрира, дава здрав сјај и целосно се грижи за крзното на вашето домашно милениче. Создаден специјално за бели и светло обоени миленичиња.
Овој производ ја штити липидната бариера на кожата, го спречува лупењето на кожата, му дава на крзното здрав сјај и пријатен мирис.Дизајниран за миленичиња со бела и светла боја: TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE е дизајниран за домашни миленичиња со бела боја. Совршено ја чисти и отстранува нечистотијата, му дава на крзното здрав сјај. Ги отстранува жолтеникавите дамки и помага да се задржи белата боја. Природно ја истакнува бојата на крзното.

Негувано крзно: Одржува здрава структура на крзното, состојката пантенол ги омекнува влакната на крзното што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашното милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од жалфија: Екстрактот од жалфија го регулира производството на себум и му дава на крзното здрав сјај. Освен тоа, жалфијата има антибактериски и смирувачки придобивки – длабински ја чисти кожата и крзното, не предизвикува иритации, нежна е за вашето домашно милениче и пријатно мириса.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

609 759 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat Whitening за осветлување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat Whitening за осветлување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза)

TAURO PRO LINE White Coat Whitening For Dogs And Cats

Шампонот ТАURO PRO LINE White Coat Whitening со најквалитетни состојки и екстракт од мед, дизајниран да го осветли крзното на домашното милениче. Производот е дизајниран за кучиња и мачки со бело крзно.
Виолетовиот пигмент во шампонот TAURO PRO LINE White Coat Whitening совршено ги неутрализира и ги отстранува жолтеникавите или кафените бои од крзното.

За бели миленичиња: Внимателно и без штети на крзното ги отстранува жолтите дамки и природно ја истакнува белата боја.
Сјајно крзно: Пантенолот во составот го храни крзното и му дава здрав сјај.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашното милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од мед: Екстрактот од мед го омекнува крзното на миленикот, а благодарение на пантенолот станува лесно за чешлање, меко и добива здрав сјај.Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

TAURO PRO LINE White Coat Whitening е погоден за сите видови бели крзна.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat hydrating за хидратација на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat hydrating за хидратација на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Хидратантен шампон TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO со најквалитетни состојки и екстракт од жалфија за секојдневна употреба:
Длабински чисти, хидрира, дава здрав сјај и целосно се грижи за палтото на вашето домашно милениче.
Овој производ ја штити липидната бариера на кожата, го спречува лупењето на кожата, му дава на крзното здрав сјај и пријатен мирис.

Дизајниран да одржува здраво и убаво крзно:
ТAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO совршено ја чисти и отстранува нечистотијата, му дава на крзното здрав сјај.
Се издвојува по своите хидратантни и антистатички придобивки.
Погоден за чувствителна кожа. Поради својата нежна формула, овој шампон TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO е совршен за домашни миленици со чувствителна кожа.
Лесно чешлање: Природните состојки ги омекнуваат влакната што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Збогатен со екстракт од жалфија: Екстрактот од жалфија го регулира производството на себум и му дава на крзното здрав сјај. Освен тоа, жалфија има антибактериски и смирувачки придобивки – длабински ја чисти кожата и крзното, не предизвикува иритации, нежна е за вашето домашно милениче и пријатно мириса.
Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Погоден за сите видови бели крзна.
Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

659 0 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat keratin за обнова и зајакнување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat keratin за обнова и зајакнување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT, KERATIN SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Шампонот TAURO PRO LINE WHITE COAT, KERATIN SHAMPOO содржи најквалитетни состојки меѓу кои и кератин за негувано и мазнo крзно. Длабоко го храни и помага да се одржи мазно. Погоден за кучиња и мачки со бело крзно.

Негувана и хидрирана коса: Кератинот е главниот „градежен материјал“ на косата, затоа производот ефикасно го обновува крзното, длабински го хидрира и храни зајакнувајќи го одвнатре и однадвор.
Лесно чешлање: Природните состојки ги омекнуваат влакната на крзното што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашно милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од 7 билки: Специјалниот состав од 7 билни екстракти обезбедува силен навлажнувачки ефект. Природните состојки за шампон ја негуваат структурата и крзното на миленикот. Покрај тоа, производот мириса пријатно и освежувачки.Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Балсам TAURO Pro Line white glossy conditioner за регенерација на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза) залиха
Балсам TAURO Pro Line white glossy conditioner за регенерација на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT GLOSSY CONDITIONER FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Балсамoт  TAURO PRO LINE WHITE COAT GLOSSY CONDITIONER со врвни состојки и шеа путер за измазнување и навлажнување на крзното на вашето домашно милениче. Дизајниран за сите видови бели крзна. Производот се одликува со неговите обновувачки, навлажнувачки и антистатички својства.

За измазнување и навлажнување на крзното на домашното милениче: Дизајниран да им помогне на кучињата и мачките да одржуваат мазно и свиленкасто крзно.
Негувано крзно: Витаминскиот комплекс уште повеќе го заситува крзното со додатни елементи.
Збогатен со шеа путер: Шеа путерот му дава на крзното посебен сјај и мекост. Покрај тоа, шеа путерот го навлажнува крзното, и дава мазност и помага да се контролира растечкиот слој.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Маска TAURO PRO LINE HYDRATING​ Mask за зајакнување и сјајност на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза) залиха
Маска TAURO PRO LINE HYDRATING​ Mask за зајакнување и сјајност на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Хидратантна маска TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK со најквалитетни состојки и екстракт од бадем, дизајнирана да ги зајакне влакната, да  даде сјај и да ја истакне бојата. Направено за нега на сите видови бели крзна.Маската го навлажнува сувото, слабото крзно и го враќа здравиот сјај и мекост на крзното.
Помага при отплеткување:Маската TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK која има карактеристики за обновување на крзното, е совршена за отстранување на јазлите/чворовите.
Збогатена со екстракт од бадем:Екстрактот од бадем има навлажнувачки својства, ја подобрува бариерната функција на кожата, ја условува и ја обновува структурата на косата. Покрај тоа, екстрактот од бадем совршено ја навлажнува кожата на миленикот и пријатно мириса.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Мултифункционална прскалка TAURO PRO LINE pure mist со алкална вода за секојдневна нега на кожа, крзно, очи и уши залиха
Мултифункционална прскалка TAURO PRO LINE pure mist со алкална вода за секојдневна нега на кожа, крзно, очи и уши

TAURO PRO LINE Pure Mist Natural Multifunctional Product

TAURO PRO LINE Pure Mist Natural Multifunctional e природно мултифункционално средство произведено со електрохемиско активирање. Овој процес произведува алкална вода со pH од 11,3. Наменет е за секојдневна нега на кожата, крзното, очите и ушите на кучиња, мачки и други домашни миленици. Погоден за употреба за време на изложби.

Хигиена на очите и ушите:Отстранува нечистотија и дамки, можете безбедно да прскате директно во очите на вашето домашно милениче со бришење со памук. Покрај тоа, лесно ја отстранува нечистотијата од ушите. Безбедно испрскајте директно во ушите на вашето домашно милениче, бришејќи го со памук.
Грижа за крзно: Производот ја штити кожата од сувост и алергии. Помага во отстранување на нечистотијата од кожата или крзното, жолтите дамки од урината. Го стимулира производството на колаген. Привлекува 10 пати повеќе влага од водата. Може да се испрска директно на крзното.
Антистатички ефект: Производот со висока алкалност ја намалува електрификацијата и разбушавувњето на крзното. Идеален за употреба за време на изложби, кога крзното бара беспрекорен изглед.
Дезинфекција:Киселата средина е удобна средина за размножување на бактериите. Алкалната вода е особено неповолна за бактериите, така што овој производ е погоден за дезинфекција и има антибактериски својства.
Ефективноста на козметиката: Кога се користи заедно со шампон, регенератор или други козметички производи, може да ги подобри нивните својства повеќе од 7 пати.
Навлажнувачки:Има навлажнувачки својства, па може да помогне во заштитата на кожата од сувост и алергии.
Чувајте се чисти: Помага во спречување на кафеави течни дамки од солзи и ја отстранува нечистотијата и жолтите дамки од урината на крзното или кожата.
Лесен за користење: Спрејот е многу лесен за употреба. Доволно е да го испрскате на валкани места.
За различни видови миленици: Алатката е погодна за нега на кучиња, мачки и други мали домашни миленици.

 

 

Корисничко упатство:

Испрскајте 1-2 пати директно во ушите или очите, избришете ја нечистотијата со памук. Користете по потреба.

За животните пред сушењето, прскајте на влажно, чисто крзно, ако крзното е наелектризирано – на суво. За домашни миленици со тежина до 10 кг, прскајте 3-5 пати, 10-25 кг – 5-7 пати, повеќе од 25 кг – 7-10 пати.

Користете заедно со козметика за да го подобрите нивниот ефект. Само за надворешна употреба, прскајте на крзно или кожа 2-4 пати. Не постои можност за предозирање.

Пакување: 250 мл.

359 509 ден.
слика од Балсам за шепи и нос “TAURO PRO LINE Pure Nature Nose & Paw Balsam за кучиња и мачки залиха
Балсам за шепи и нос “TAURO PRO LINE Pure Nature Nose & Paw Balsam за кучиња и мачки

TAURO PRO LINE PURE NATURE NOSE&PAW BALM HYDRATES&MOISTURIZES, MOISTURIZING PAW PAD AND NOSE BALM FOR DOGS AND CATS

“Tauro Pro Line Pure Nature” е уникатен балзам кој мора да се појави во “аптеката” на секој одгледувач на миленици. Овој производ со природен состав ги штити стапалата на животните од фрлање соли и нечистотија во зима и од жешки асфалтни површини во лето. Покрај тоа, овој лек е совршен и за нега на носот на домашното милениче.

Заштита во секое време од годината: Балзамот за нос и шепи “Tauro Pro Line Pure Nature” без мирис обезбедува заштита на стапалата и носот во текот на целата година – штити од штетни фактори на животната средина (топол асфалт, песок, соли), ја навлажнува, обезбедува заштитна бариера за кожата.
Со масла од сладок бадем и кокос – навлажнува и штити: Специјалната формула со масло од сладок бадем и кокос длабински ја навлажнува, заштитува и ја храни кожата. Мелемот може да помогне во обновувањето на испуканата кожа на стапалата или носот. Покрај тоа, мелемот ефикасно ја штити кожата од сувост и чешање предизвикани од неа.
Погоден за чувствителни миленичиња:Мелемот нема мирис и неговиот состав е исклучително мек, што го прави погоден за употреба дури и за домашни миленици со чувствително чувство за мирис или кожа.
Произведено во ЕУ.

Пакување: 75 мл.

999 1299 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?