Pet Land Skopje

Trixie


слика од Шампон за мачки Trixie залиха
слика од Играчка за куче Denta fun ротирачко рагби Trixie залиха
Играчка за куче Denta fun ротирачко рагби Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 15 цм.

609 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta fun ротирачка топка Trixie залиха
Играчка за куче Denta fun ротирачка топка Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 6 цм.

269 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta fun рагби Trixie залиха
Играчка за куче Denta fun рагби Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 14 цм.

299 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta Fun топка Trixie залиха
Играчка за куче Denta Fun топка Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 5 цм

149 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta Fun круг Trixie залиха
Играчка за куче Denta Fun круг Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 13 цм.

449 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta fun коска Trixie залиха
Играчка за куче Denta fun коска Trixie

Природна гума

Вкус на нане

Ги масира непцата

Пакување: 16 цм

449 0 ден.
слика од Играчка за куче Denta fun стик со јаже Trixie залиха
Играчка за куче Denta fun стик со јаже Trixie

Природна гума.Вкус на нане.Ги масира непцата.
Гума на крајот од јажето за сигурно и безболно држење дури и ако се влече со сила.

Пакување: 35 цм.

449 0 ден.
Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
 • едноставно расклопете го шишето за пиење и отворете го затворачот,
 • со кука/карабинер за прикачување на пр. на појасот и
 • пластика

Кога тренирате, пешачите, за време на долго возење со автомобил или долга прошетка, вашето куче секогаш треба да има пристап до свежа вода. Бидејќи снабдувањето со вода на патувањата не е секогаш обезбедено, размислете однапред да донесете доволно вода за вашето домашно милениче. Практичниот сад за пиење со шише со вода може да помогне -преку функцијата 2во1 заштедувате простор и му дозволувате на вашиот четириножен пријател да пие на вообичаен начин. Шишето се полни со вода, се витка во соодветниот сад и се складира. Ако направите пауза, можете да му дадете на вашето куче нешто да пие преку дозерот за вода. За да го направите ова, поставете го шишето повторно исправено, повлечете го малку нагоре и оставете течноста да тече во садот за вода. Свежа и чиста вода е достапна во секое време и секаде со овој практичен придружник на сите екскурзии.

 

Пакување: 250 мл

179 0 ден.
Базен за куче Trixie
Базен за куче TRIXIE
 • лесно се поставува и се пакува без воздушна пумпа,
 • стабилна ѕидна структура (МДФ),
 • нелизгачко дно во внатрешноста на базенот,
 • лесно се празни со вентил за одвод,
 • пластика/МДФ
​Ладење за топлите денови
Летните денови стануваат подолги и потопли - со нетрпение очекуваме да ја посетиме плажата, отворениот базен или езерото. Бидејќи нашите кучиња не смеат секогаш да доаѓаат заедно со нас, базенот за кучиња им нуди на нашите четириножни пријатели освежителна алтернатива. Базенот за кучиња се поставува за неколку секунди. Без досадно пумпање благодарение на практичната функција за преклопување - стабилните, засилени странични ѕидови направени од цврста пластика се едноставно поставени и базенот може да се наполни со свежа вода. Материјалот е многу издржлив и ги издржува острите канџи на нашите четириножни пријатели. Површината што не се лизга во внатрешноста на базенот го штити миленичето кога скока во студената вода.
Пакување: димензии ø 80 × 20см.; боја:петролеј/сиво

1909 0 ден.
Подлога за ладење за куче Trixie
Подлога за ладење за куче Trixie
 • чувство на пластика/најлон (полиестер),
 • поддржува терморегулација,
 • ефект на ладење преку контакт со телото,
 • работи без дополнително ладење, струја или вода,
 • се лади неколку часа,
 • подготвен повторно да се користи по краток прекин,
 • може да се користи и на пр. на кревети, во одгледувачници за кучиња или во автомобил,
 • за да го исчистите, едноставно избришете го,
 • во согласност со благосостојбата на животните,
Состојки на течноста за ладење: 96,8 % вода, 3,0 % карбоксиметилцелулоза натриум, 0,2 % конзерванси
Совет: Не користете на сонце. Не користете или чувајте на температура над 45 °C. Содржаниот гел може да се загрее премногу и да стане течен и како резултат да го изгуби ефектот на ладење.

Може да се формира влага на подлогата за ладење поради флуктации на температурата. Затоа, ви препорачуваме подлогата да не се превиткува или чува во оригиналниот картон, туку да се шири и да се исуши со крпа доколку е потребно.

Рок на траење зависи од складирањето и третманот на производот.
Пакување: големина М со димензии 50x40см; боја: светло сина

599 0 ден.
Играчка за куче - коска за ладење TRIXIE
Играчка за куче - коска за ладење TRIXIE
 • природна гума
 • апсорбира вода
 • водата истекува низ мали дупки кога се џвака
 • едноставно замрзнете за ново изненадување
Пакување: Димензии 11см.

349 0 ден.
Играчка за куче - морска ѕвезда TRIXIE
Играчка за куче - морска ѕвезда TRIXIE
 • латекс
 • наполнета со полиестер
 • со звук
Димензии: ø 23 cm
Пакување: димензии ø 23 cm

349 0 ден.
Подлога за ладење за куче Nobby
Подлога за ладење за куче Nobby
 • лесно регулирање на телесната температура во топлите денови
 • преку директен контакт, подлогата развива ефект на ладење
 • полнење со гел
 • работи без вода или ладење
 • се лади неколку часа
 • лесно чистење
 • со подлога од пена
 • димензии XS (40 x 30 cm), S (50 x 40 cm),M (65 x 50 cm), L (90 x 50 cm),XL (70х110см)
Подлогата за ладење Nobby се користи за лесно регулирање на телесната температура во топлите денови. Преку притисок, подлогата го развива ефектот на ладење со помош на полнењето со гел. Простирката се лади неколку часа и може повторно да се користи по кратка пауза. Работи без вода или ладење и лесно се чисти. Подлогата за ладење е обложена со пена и може да се користи на многу начини.
Пакување: Големина XS, димензии 40 x 30 cm

499 0 ден.
Елек за помош при пливање за куче Nobby
Елек за пливање за куче NOBBY
 • со рефлектирачки ленти,
 • прилагодлива тока на вратот и половината и
 • може да се пере на 30°C
Големини, XS, S, M и L
Пакување: Големина XS; Врат 35-41см; Гради 44-49см.

1029 0 ден.
Играчка за куче кит Брунолд - TRIXIE - Be Nordiс
Играчка за куче кит - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук и шушкава фолија
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Големина 25см.

499 0 ден.
Играчка за куче галеб Хинерк - TRIXIE - Be Nordic
Играчка за куче галеб Хинерк - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук и шушкава фолија
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Големина 35см

549 0 ден.
Играчка за куче октопод Оки - TRIXIE - Be Nordic
Играчка за куче октопод Оки - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Димензии 25см.

549 0 ден.
Чинија/сад за патување trixie
Чинија/сад за патување Тrixie
 • добро ја одржува својата форма поради цврстиот пластичен раб,
 • склоплива мобилна чинија,
 • со метална кука за прицврстување на пр. до појас
 • термопластична гума (TPR)
 • димензии 0,5л/ø14см
да не се мие во машина за садови и 
да не се користи во микробранова печка
Пакување: димензии 0,5л/ø14см

199 0 ден.
слика од Шампон за млади кутриња Trixie залиха
Шампон за млади кутриња Trixie
Специјален шампон за кутриња,со природни хербални екстракти и витамини за нега на крзното и влакното.
Пакување: 250 мл.

229 0 ден.
слика од Шампон за кучиња за бело влакно Trixie залиха
Шампон за кучиња за бело влакно Trixie
За бела боја на крзно,ја зацврстнува белата боја на влакното,делумно хидратизира
Пакување: 250 мл.

229 0 ден.
слика од Шампон за кучиња за долго влакно Trixie залиха
Шампон за кучиња за долго влакно Trixie
Го олеснува чешлањето, спречува заплеткување на влакното,погодно за кучиња со долго влакно, погоден и за мали кучиња не помали од 12 недели,погоден за чувствителна кожа
Пакување: 250 мл.

229 0 ден.
слика од Шампон за кучиња против првут Trixie залиха
Шампон за кучиња против првут Trixie
Активно се бори против формирање на првут,спречува негово појавување.
Пакување: 250 мл.

229 0 ден.
слика од Сув Шампон за кучиња, мачки и други мали животни Trixie залиха
Сув Шампон за кучиња, мачки и други мали животни Trixie
За кучиња, мачки и други мали животни 200 гр. го освежува и чисти влакното без употреба на вода,ги неутрализира лошите миризби,може да се употребува почесто, посебно за мали животни над 12 недели.
Пакување: 200 гр.

269 0 ден.
слика од Чешел за кучиња за измазнување на крзно Trixie залиха
Чешел за кучиња за измазнување на крзно Trixie

Го измазнува крзното,со дрвена рачка/метал.

Пакување: 18 цм

219 0 ден.
слика од Чешел за кучиња за олабавување на крзно Trixie залиха
Чешел за кучиња за олабавување на крзно Trixie

За олабавување на крзното, со дрвена рачка/метал

Пакување: 17 цм.

179 0 ден.
слика од Двостран чешел за кучиња за олабавување и отплеткување на крзно Trixie залиха
Двостран чешел за кучиња за олабавување и отплеткување на крзно Trixie

За олабавување и отплеткување на крзното, средни/широки заби, со дрвена рачка/метал

Пакување: 17 цм

219 0 ден.
слика од Мека двострана четка за кучиња Trixie залиха
Мека двострана четка за кучиња Trixie

Најлонски и жичани влакна со врвови,дрво

За горен и основен слој на крзното

 

Пакување: 17 цм.

229 0 ден.
слика од Мека четка за кучиња, мачки и зајци Trixie залиха
Мека четка за кучиња, мачки и зајци Trixie

Меки жичани влакна со рачка од бамбус

Пакување: 17 цм

349 0 ден.
слика од Четка за расчешлување на долго влакно со ротирачки заби Trixie залиха
Четка за расчешлување на долго влакно со ротирачки заби Trixie

За нега на основен слој на крзното

Должина на забите 2,5 см кои се ротирачки

Рачка од бамбус

Пакување: 17 цм.

399 0 ден.
слика од Мека еднострана четка за кучиња Trixie залиха
Мека еднострана четка за кучиња Trixie

За горниот и основниот слој од крзното

Жичани влакна со врвови,дрво

Пакување: 18 цм.

199 0 ден.
слика од Шампон за мачки Trixie залиха
Шампон за мачки Trixie
Со екстракт од камилица за помеко и поздраво крзно,за нежна нега со ревитализирачки ефект.
Пакување: 250 мл.

229 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?