Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Куче - Храна за кучиња

храна

Храна за кучиња Eukanuba Puppy Large Breed Chicken

Eukanuba Puppy Large Breed Chicken храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за големи раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина до 25 кг и гигантски раси на кучиња кои како возрасни достигнуваат над 40 кг

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, Eukanuba Puppy Large Breed Chicken обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
Eukanuba Puppy Large Breed Chicken содржи: 
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- содржи глукозамин  и ходроитин за здрави цврсти зглобови
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

4000 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Puppy/Junior Nature Plus+ Grain free Salmon (со месо од лосос и без житарици)

Дајте му го вашето кученце одличен почеток во животот со Eukanuba Puppy/Junior Nature Plus+ Grain free Salmon. Овој ниско алергенски рецепт е внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

Eukanuba Puppy/Junior Nature Plus+ Grain free Salmon содржи свежо смрзнат северноатлански лосос и го снабдува вашето кученце со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува здрав раст и развој.

Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговара на сите кученца, без разлика дали тие се мали, средни или големи раси. Направена е без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи, Eukanuba Puppy/Junior Nature Plus+ Grain free Salmon обезбедува нутритивна експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.

Eukanuba Puppy/Junior Nature Plus+ Grain free Salmon содржи:
-  висок процент на животински протеини за изградување и одржување на здрави мускули
- содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- содржи избалансирани состојки на зеленчук и овошје како извор на витамини и минерали
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

3750 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult Small Breed Chicken

Eukanuba Adult Small Breed Chicken e наменета за мали раси на кучиња над 1 година старост кои тежат до 10 кг.
Малите зрнца се специјално приспособени да одговараат на потребите на малите раса кучиња, а хексагонална форма, помага во чистење на забните наслаги.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи,  Eukanuba Adult Small Breed Chicken ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

- Содржи Л-карнитин,
- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,
- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,
- Антиоксиданти, Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот.

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби.

4250 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult Large Breed Chicken

Eukanuba Adult Large Breed Chicken е наменета за големи и гигантски раси на кучиња над 1 година старост кои тежат над 25 кг. Зрната се специјално приспособени да одговараат на потребите на големите раси кучињаБез додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
Eukanuba Adult Large Breed Chicken содржи
- Л-карнитин за одржување на тежината, 
- Збогатена со калциум и глуказамин за здрави кослки и зглобови,
- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,
- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,
- Антиоксиданти Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот.

Специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби.

3750 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult Premium Performance Chicken

EUKANUBA Premium Performance  е специјално прилагодена за работни кучиња кои поминуваат многу време надвор и треба да бидат енергични во подолг временски период. Исто така се препорачува за трудни кучки и кучки кои дојат за повеке енергија и сила да се грижат најдобро за своите кученца.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
EUKANUBA Premium Performance содржи
- Л-карнитин за одржување на тежината
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

4300 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult German Shepherd

Специјалната исхрана на Еukanuba Adult German Shepherd за возрасни кучиња од расата германски овчари (исто така идеална за белгиските овчари) е внимателно создадена за да му помогне на вашето куче да живее долг и здрав живот.
Еukanuba Adult German Shepherd е специјална сува храна која му дава на вашето куче 100% целосна и избалансирана исхрана и вклучува L-carnitine за да му помогне на вашето куче во согорување на мастите и повисоко ниво на пребиотици за одржување за здрав  дигестивен систем.
Исто така, придонесува за здрава кожа и влакно преку  омега 6 и 3 масни киселини.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

4000 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult Nature Plus+ Grain Free Salmon (со месо од лосос и без житарици)

 Eukanuba Adult Nature Plus+ Grain Free Salmon  - Овој ниско алергенски рецепт е внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

 Eukanuba Adult Nature Plus+ Grain Free Salmon содржи свежо смрзнат северноатлански лосос и го снабдува вашето кученце со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува долг и здрав живот

Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговара на сите кучиња, без разлика дали тие се мали, средни или големи раси.  Направена е  без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи,  Eukanuba Adult Nature Plus+ Grain Free Salmon обезбедува нутритивна експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.

-содржи висок процент на животински протеини за изградување и одржување на здрави мускули

- содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

-содржи избалансирани состојки на зеленчук и овошје како извор на витамини и минерали

-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

3750 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Adult Lamb & Rice (месо од јагне и ориз)

Eukanuba Adult Lamb & Rice - богат со јагнешко  и ориз е прилагоден за поддршка на сите раси на  кучиња со чувствителна кожа и стомак.

Eukanuba Adult Lamb & Rice содржи пребиотици и репка пулпа за да помогне во поддршка на правилно варење. Таа исто така вклучува Омега-6 и 3 масни киселини за да му помогне на вашето куче да одржување на здрава кожа и влакно и висококвалитетни  животински протеини  во одржувањето на силни  мускули.

Нашиот вкусен рецепт, исто така, го вклучува и нашиот уникатен DentaDefense кој помага да се зачуваат забите чисти и здрави.

 

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, Eukanuba Adult Lamb & Rice ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
Eukanuba Adult Lamb & Rice содржи
- Л-карнитин за одржување на тежината
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

4700 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Veterinary Diets Dermatosis Formula

Комплетно избалансирана хипоалергена храна наменета за кучиња со проблематична кожа и влакно. Се користи при: воспалителни промени на кожата, алергија на храна–нетолеранција, алергија на болви, атопичен дерматит, себореја итн.

Избраниот протеин (риба) и извор на јаглени хидрати (компир) помагаат да се избегне интолеранција на состојките.

Содржи омега 6 и 3 масни киселини кои помагаат во смирување на иритациите на кожата, ја поддржува нормалната функција на бариерата на кожата и одржува сјајно влакно.
- Репкина пулпа - клинички докажано дека репката при ферментација произведува бутират-масна киселина со краток синџир, која е повластен извор на енергија за клетките на дебелото црево. Помага во одржувањето на цревата и оптималната консистенција на столицата.
ФОС (fructooligosaccharides) - пребиотици фруктоолигосахариди и клинички докажаната репкина пулпа , допринесуваат за одржување на дигестивното здравје и поддршка на апсорпцијата на хранливи материи. 
Витамин Е - антиоксиданс за поддршка на имунитетот.

4300 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?