Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Куче - Храна за кучиња

храна

Храна за кучиња Eukanuba Veterinary Diets Intestinal Formula

Се користи при: акутен и хроничен гастро ентеритис, дијареа, воспаление на дебелото црево, констипација, нетолерантност на храна, панкреатит итн
    -Може да се храни од 6 неделна возраст нагоре, а помага и кај неодамна одбиени кученца и за време на периоди и закрепнување од акутна дијареа.

Содржи високо сварлива состојки - за лесно варење и правилно искористување на хранливите материи
    -Омега-3 масни киселини од рибино масло - помага да се одржи здравјето на гастроинтестиналниот тракт.
    -MOS (mannanoligosaccharides) - помага во поддржувањето на природната рамнотежа на цревната микрофлора, која е важна за апсорпција на хранливи материи
    -Репкина пулпа - умерено ферментирачки влакна кои произведува бутират-масна киселина со краток синџир, која е повластен извор на енергија за клетките на дебелото црево. Помага во одржувањето на цревата и оптималната консистенција на столицата.
    -FOS (fructooligosaccharides) – пребиотици и репкината пулпа, за одржување на дигестивното здравје и поддршка на апсорпцијата на хранливи материи.
    -Висока ДХА - омега-3 масна киселина за да помогне во подобрувањето на учењето за паметно, обучено кученце..
    -Витамин Е - антиоксиданс за поддршка на имунитетот.

4300 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Puppy Milk залиха
Храна за кучиња Bosch Puppy Milk

PUPPY MILK е високo квалитетна замена на млеко, кој е идеален за кучиња кој се одгледуваат надвор од нивната мајка и за постепен  преминот од мајчино млеко на цврста храна.
PUPPY MILK е специјално прилагоден за новородени кучиња чии дигестивниот систем се уште не е целосно развиен и е прилагоден на специфичните карактеристики на мајчиното млеко.
PUPPY MILK е лесно растворливи во вода, и лесно да се припрема.

2800 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Puppy (стартер) залиха
Храна за кучиња Bosch Puppy (стартер)

PUPPY е погодна храна за кучиња во фазата на преминување од мајчино млеко и затоа може да се хранат во натопени форма (во вода или во PUPPY MILK) од 3-та недела. PUPPY се препорачува за одгледување на кученца до 4 месеци.

PUPPY содржи колострум за зајакнување на имунолошкиот систем на кученцата и не содржи житарки (grain free)

2400 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Mini Junior залиха
Храна за кучиња Bosch Mini Junior

MINI JUNIOR е особено наменет за мали раси на кучиња кој се чуствителни на храна.
Затоа MINI JUNIOR е направен без житарки кои содржат глутен и се карактеризира со употреба на свежо пилешко месо.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем кај младите кучиња

3700 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Medium Junior залиха
Храна за кучиња Bosch Medium Junior

Bosch Medium Junior е наменета за кучиња од средни раси (15 - 25 кг. тежина) кои во фаза на растење бараат избалансирана храна за подигање на формата, меѓутоа не и за премногу брз развој.
Содржу КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем.

3600 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Maxi Junior залиха
Храна за кучиња Bosch Maxi Junior

Bosch Maxi Junior е протеински намалена храна (24% протеин), со средна енергетска вредност.
Се препорачува за одгледување на големи раси (над 25 кг. финална тежина).
Овозможува контролирана стапката на раст и ги спречува проблемите предизвикани од пребрзо растење.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем кај младите кучиња.

3600 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Junior Lamb & Rice (јагнешко месо и ориз) залиха
Храна за кучиња Bosch Junior Lamb & Rice (јагнешко месо и ориз)

Bosch Junior Lamb & Rice е наменета за исхрана на млади кучиња во фаза на раст од сите раси, особено за кучиња чувствителни на поедини состојки во храната, бидејќи во храната има додадено суровини со хипоалергентски потенцијал, особено за желудникот и цревата.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем.

3950 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch BIO Puppy + Carrots залиха
Храна за кучиња Bosch BIO Puppy + Carrots

Bosch BIO Puppy + Carrots е природна и вкусна храна, погодна за исхрана на кутриња и млади кучиња од сите раси до 1 година возраст.
Додавањето на морков со нивната природна содржина на каротен, обезбедува провитамини како антиоксиданс, што помага на очите и го стимулира имунолошкиот систем.

4100 0 ден.
слика од Bosch Breeder Line Puppy Lamb & Rice залиха
Bosch Breeder Line Puppy Lamb & Rice
Puppy Lamb and Rice -  е комплетна храна за млади кучиња  од сите раси.
Погодна за секојдневно хранење и ги обезбедува сите важни хранливи материи, витамини и минерали.
3200 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?