Pet Land Skopje

Куче - Опрема за кучиња

храна

Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
 • едноставно расклопете го шишето за пиење и отворете го затворачот,
 • со кука/карабинер за прикачување на пр. на појасот и
 • пластика

Кога тренирате, пешачите, за време на долго возење со автомобил или долга прошетка, вашето куче секогаш треба да има пристап до свежа вода. Бидејќи снабдувањето со вода на патувањата не е секогаш обезбедено, размислете однапред да донесете доволно вода за вашето домашно милениче. Практичниот сад за пиење со шише со вода може да помогне -преку функцијата 2во1 заштедувате простор и му дозволувате на вашиот четириножен пријател да пие на вообичаен начин. Шишето се полни со вода, се витка во соодветниот сад и се складира. Ако направите пауза, можете да му дадете на вашето куче нешто да пие преку дозерот за вода. За да го направите ова, поставете го шишето повторно исправено, повлечете го малку нагоре и оставете течноста да тече во садот за вода. Свежа и чиста вода е достапна во секое време и секаде со овој практичен придружник на сите екскурзии.

 

Пакување: 250 мл

179 0 ден.
Базен за куче Trixie
Базен за куче TRIXIE
 • лесно се поставува и се пакува без воздушна пумпа,
 • стабилна ѕидна структура (МДФ),
 • нелизгачко дно во внатрешноста на базенот,
 • лесно се празни со вентил за одвод,
 • пластика/МДФ
​Ладење за топлите денови
Летните денови стануваат подолги и потопли - со нетрпение очекуваме да ја посетиме плажата, отворениот базен или езерото. Бидејќи нашите кучиња не смеат секогаш да доаѓаат заедно со нас, базенот за кучиња им нуди на нашите четириножни пријатели освежителна алтернатива. Базенот за кучиња се поставува за неколку секунди. Без досадно пумпање благодарение на практичната функција за преклопување - стабилните, засилени странични ѕидови направени од цврста пластика се едноставно поставени и базенот може да се наполни со свежа вода. Материјалот е многу издржлив и ги издржува острите канџи на нашите четириножни пријатели. Површината што не се лизга во внатрешноста на базенот го штити миленичето кога скока во студената вода.
Пакување: димензии ø 80 × 20см.; боја:петролеј/сиво

1909 0 ден.
Подлога за ладење за куче Trixie
Подлога за ладење за куче Trixie
 • чувство на пластика/најлон (полиестер),
 • поддржува терморегулација,
 • ефект на ладење преку контакт со телото,
 • работи без дополнително ладење, струја или вода,
 • се лади неколку часа,
 • подготвен повторно да се користи по краток прекин,
 • може да се користи и на пр. на кревети, во одгледувачници за кучиња или во автомобил,
 • за да го исчистите, едноставно избришете го,
 • во согласност со благосостојбата на животните,
Состојки на течноста за ладење: 96,8 % вода, 3,0 % карбоксиметилцелулоза натриум, 0,2 % конзерванси
Совет: Не користете на сонце. Не користете или чувајте на температура над 45 °C. Содржаниот гел може да се загрее премногу и да стане течен и како резултат да го изгуби ефектот на ладење.

Може да се формира влага на подлогата за ладење поради флуктации на температурата. Затоа, ви препорачуваме подлогата да не се превиткува или чува во оригиналниот картон, туку да се шири и да се исуши со крпа доколку е потребно.

Рок на траење зависи од складирањето и третманот на производот.
Пакување: големина М со димензии 50x40см; боја: светло сина

599 0 ден.
Играчка за куче - коска за ладење TRIXIE
Играчка за куче - коска за ладење TRIXIE
 • природна гума
 • апсорбира вода
 • водата истекува низ мали дупки кога се џвака
 • едноставно замрзнете за ново изненадување
Пакување: Димензии 11см.

349 0 ден.
Подлога за ладење за куче Nobby
Подлога за ладење за куче Nobby
 • лесно регулирање на телесната температура во топлите денови
 • преку директен контакт, подлогата развива ефект на ладење
 • полнење со гел
 • работи без вода или ладење
 • се лади неколку часа
 • лесно чистење
 • со подлога од пена
 • димензии XS (40 x 30 cm), S (50 x 40 cm),M (65 x 50 cm), L (90 x 50 cm),XL (70х110см)
Подлогата за ладење Nobby се користи за лесно регулирање на телесната температура во топлите денови. Преку притисок, подлогата го развива ефектот на ладење со помош на полнењето со гел. Простирката се лади неколку часа и може повторно да се користи по кратка пауза. Работи без вода или ладење и лесно се чисти. Подлогата за ладење е обложена со пена и може да се користи на многу начини.
Пакување: Големина XS, димензии 40 x 30 cm

499 0 ден.
Елек за помош при пливање за куче Nobby
Елек за пливање за куче NOBBY
 • со рефлектирачки ленти,
 • прилагодлива тока на вратот и половината и
 • може да се пере на 30°C
Големини, XS, S, M и L
Пакување: Големина XS; Врат 35-41см; Гради 44-49см.

1029 0 ден.
Играчка за куче кит Брунолд - TRIXIE - Be Nordiс
Играчка за куче кит - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук и шушкава фолија
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Големина 25см.

499 0 ден.
Играчка за куче галеб Хинерк - TRIXIE - Be Nordic
Играчка за куче галеб Хинерк - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук и шушкава фолија
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Големина 35см

549 0 ден.
Играчка за куче октопод Оки - TRIXIE - Be Nordic
Играчка за куче октопод Оки - TRIXIE - Be Nordic
 • кадифен (полиестер)
 • со звук
TRIXIE поддржува проекти за заштита на морето од продажбата на серијата и со тоа придонесуваме за одржливо зачувување на природата и заштита на многу видови.
Пакување: Димензии 25см.

549 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?