Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Куче - ХИПОАЛЕРГЕНИ ХРАНИ

храна

Храна за кучиња Eukanuba Veterinary Diets Dermatosis Formula

Комплетно избалансирана хипоалергена храна наменета за кучиња со проблематична кожа и влакно. Се користи при: воспалителни промени на кожата, алергија на храна–нетолеранција, алергија на болви, атопичен дерматит, себореја итн.

Избраниот протеин (риба) и извор на јаглени хидрати (компир) помагаат да се избегне интолеранција на состојките.

Содржи омега 6 и 3 масни киселини кои помагаат во смирување на иритациите на кожата, ја поддржува нормалната функција на бариерата на кожата и одржува сјајно влакно.
- Репкина пулпа - клинички докажано дека репката при ферментација произведува бутират-масна киселина со краток синџир, која е повластен извор на енергија за клетките на дебелото црево. Помага во одржувањето на цревата и оптималната консистенција на столицата.
ФОС (fructooligosaccharides) - пребиотици фруктоолигосахариди и клинички докажаната репкина пулпа , допринесуваат за одржување на дигестивното здравје и поддршка на апсорпцијата на хранливи материи. 
Витамин Е - антиоксиданс за поддршка на имунитетот.

Пакување: 12 кг.

4299 0 ден.
Храна за кучиња Eukanuba Veterinary Diets Intestinal Formula

Се користи при: акутен и хроничен гастро ентеритис, дијареа, воспаление на дебелото црево, констипација, нетолерантност на храна, панкреатит итн
    -Може да се храни од 6 неделна возраст нагоре, а помага и кај неодамна одбиени кученца и за време на периоди и закрепнување од акутна дијареа.

Содржи високо сварлива состојки - за лесно варење и правилно искористување на хранливите материи
    -Омега-3 масни киселини од рибино масло - помага да се одржи здравјето на гастроинтестиналниот тракт.
    -MOS (mannanoligosaccharides) - помага во поддржувањето на природната рамнотежа на цревната микрофлора, која е важна за апсорпција на хранливи материи
    -Репкина пулпа - умерено ферментирачки влакна кои произведува бутират-масна киселина со краток синџир, која е повластен извор на енергија за клетките на дебелото црево. Помага во одржувањето на цревата и оптималната консистенција на столицата.
    -FOS (fructooligosaccharides) – пребиотици и репкината пулпа, за одржување на дигестивното здравје и поддршка на апсорпцијата на хранливи материи.
    -Висока ДХА - омега-3 масна киселина за да помогне во подобрувањето на учењето за паметно, обучено кученце..
    -Витамин Е - антиоксиданс за поддршка на имунитетот.

Пакување: 12 кг.

4299 0 ден.
Храна за кучиња Bosch Sensitive Lamb & Rice (со јагнешко месо и ориз)

Sensitive Lamm & Rice - Употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати, од една страна и јагнешко месо од друга страна, значително го намалува алергискиот потенцијал.
Храна без глутен.

Пакување: 15 кг.

4100 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Reproduction (за бремени кучки и кучки доилки) залиха
Храна за кучиња Bosch Reproduction (за бремени кучки и кучки доилки)

Reproduction е единствена храна наменета за бремени и доилки кучиња од својата петта недела од бременоста.
Специфичниот рецепт овозможува оптимален развој на фетусот и долгорочно производство на млеко на доилкаta за да обезбеди оптимален развој и виталноста на кученцата.
Процент на протеини од животинско потекло во вкупните протеини: мин. 69%

Пакување: 7,5 кг.

1700 0 ден.
слика од Храна за кучиња Bosch Special Light залиха
Храна за кучиња Bosch Special Light

Special LIGHT за кучиња со метаболички проблеми (проблеми на уринарниот систем или црниот дроб). За кучиња на кој им е потребна посебна диета за намалување на метаболичкиот отпад и на тој начин да се ослободат овие органи од оптеретување.

Special LIGHT се должи на исклучително ниска содржина на високо квалитетни протеини (13%) и значително намалување на нивото на минерали.

Пакување: 12,5 кг.

3300 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?