Pet Land Skopje

Куче - Нега и хигиена

храна

За нега и хигиена за уши Fortan Ohrpflege

Fortan Ohrpflege содржи лесни сопстанции кои го чистат увото и ги стимулирааат механизмите на ,,самочистење,, Во исто време ја дезодорираат ушната школка и надворешниот ушен канал.

Fortan Ohrpflege ја отстрануваат нечистотијата и ушната маст.

Редовно чистење и нега со Fortan Ohrpflege обезбедува ефикасна заштита против нечистотија во ушите и придружните иритации како што се чешање и прекумерното триење на ушите.

Пакување: 50 мл.

799 0 ден.
За нега и хигиена за заби Fortan Zahnpflege

Редовната употреба на капките Fortan Zahnpflege спречува таложење на забен камен, лош здив и болести на забите и непцата.

Нанесете од течноста на забите Fortan Zahnpflege и почекајте околу 1 мин. Потоа со газа или памук со блага масажа протријте ги забите. Забниот камен ке стане помек и постепено ке го снемува.

Ако редовно се нанесува Fortan Zahnpflege комплетно ке изчезнезе за неколку недели.

Пакување: 50 мл.

849 0 ден.
слика од Сув шампон за куче и мачка Husse Мousse Schampo 150 ml залиха
Сув шампон за куче и мачка Husse Мousse Schampo 150 ml
Husse Мousse Schampo e со неутрална pH вредност и нежен за кожата. Содржи масло од чајно дрво кое е познато по своите антисептички и фунгицидни дејства. Шампонот е соодветен за сите миленици и овозможува одлично квалитетно чистење на крзното.

ПЕНЛИВ ШАМПОН

  • Неутрална pH вредност и нежен за кожата
  • Содржи масло од чајно дрво кое е познато по своите антисептички и фунгицидни дејства
  • Шампонот е погоден за сите миленици и овозможува одлично квлаитетно чистење
Пакување: 150 мл.

699 0 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat daily care за секојдневно одржување на нега и хигиена на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat daily care за секојдневно одржување на нега и хигиена на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Шампонот TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE со најквалитетни состојки и екстракт од жалфија за секојдневна употреба: длабински чисти, хидрира, дава здрав сјај и целосно се грижи за крзното на вашето домашно милениче. Создаден специјално за бели и светло обоени миленичиња.
Овој производ ја штити липидната бариера на кожата, го спречува лупењето на кожата, му дава на крзното здрав сјај и пријатен мирис.Дизајниран за миленичиња со бела и светла боја: TAURO PRO LINE WHITE COAT DAILY CARE е дизајниран за домашни миленичиња со бела боја. Совршено ја чисти и отстранува нечистотијата, му дава на крзното здрав сјај. Ги отстранува жолтеникавите дамки и помага да се задржи белата боја. Природно ја истакнува бојата на крзното.

Негувано крзно: Одржува здрава структура на крзното, состојката пантенол ги омекнува влакната на крзното што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашното милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од жалфија: Екстрактот од жалфија го регулира производството на себум и му дава на крзното здрав сјај. Освен тоа, жалфијата има антибактериски и смирувачки придобивки – длабински ја чисти кожата и крзното, не предизвикува иритации, нежна е за вашето домашно милениче и пријатно мириса.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

609 759 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat Whitening за осветлување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat Whitening за осветлување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (I фаза)

TAURO PRO LINE White Coat Whitening For Dogs And Cats

Шампонот ТАURO PRO LINE White Coat Whitening со најквалитетни состојки и екстракт од мед, дизајниран да го осветли крзното на домашното милениче. Производот е дизајниран за кучиња и мачки со бело крзно.
Виолетовиот пигмент во шампонот TAURO PRO LINE White Coat Whitening совршено ги неутрализира и ги отстранува жолтеникавите или кафените бои од крзното.

За бели миленичиња: Внимателно и без штети на крзното ги отстранува жолтите дамки и природно ја истакнува белата боја.
Сјајно крзно: Пантенолот во составот го храни крзното и му дава здрав сјај.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашното милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од мед: Екстрактот од мед го омекнува крзното на миленикот, а благодарение на пантенолот станува лесно за чешлање, меко и добива здрав сјај.Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

TAURO PRO LINE White Coat Whitening е погоден за сите видови бели крзна.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat hydrating за хидратација на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat hydrating за хидратација на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Хидратантен шампон TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO со најквалитетни состојки и екстракт од жалфија за секојдневна употреба:
Длабински чисти, хидрира, дава здрав сјај и целосно се грижи за палтото на вашето домашно милениче.
Овој производ ја штити липидната бариера на кожата, го спречува лупењето на кожата, му дава на крзното здрав сјај и пријатен мирис.

Дизајниран да одржува здраво и убаво крзно:
ТAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO совршено ја чисти и отстранува нечистотијата, му дава на крзното здрав сјај.
Се издвојува по своите хидратантни и антистатички придобивки.
Погоден за чувствителна кожа. Поради својата нежна формула, овој шампон TAURO PRO LINE WHITE COAT, HYDRATING SHAMPOO е совршен за домашни миленици со чувствителна кожа.
Лесно чешлање: Природните состојки ги омекнуваат влакната што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Збогатен со екстракт од жалфија: Екстрактот од жалфија го регулира производството на себум и му дава на крзното здрав сјај. Освен тоа, жалфија има антибактериски и смирувачки придобивки – длабински ја чисти кожата и крзното, не предизвикува иритации, нежна е за вашето домашно милениче и пријатно мириса.
Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Погоден за сите видови бели крзна.
Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

659 0 ден.
слика од Шампон TAURO Pro Line white coat keratin за обнова и зајакнување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза) залиха
Шампон TAURO Pro Line white coat keratin за обнова и зајакнување на крзното на кучиња и мачки со бело крзно (II фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT, KERATIN SHAMPOO FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Шампонот TAURO PRO LINE WHITE COAT, KERATIN SHAMPOO содржи најквалитетни состојки меѓу кои и кератин за негувано и мазнo крзно. Длабоко го храни и помага да се одржи мазно. Погоден за кучиња и мачки со бело крзно.

Негувана и хидрирана коса: Кератинот е главниот „градежен материјал“ на косата, затоа производот ефикасно го обновува крзното, длабински го хидрира и храни зајакнувајќи го одвнатре и однадвор.
Лесно чешлање: Природните состојки ги омекнуваат влакната на крзното што го олеснува чешлањето на влажниот или сувиот слој.
Оптимално ниво на pH: Не ја иритира кожата на домашно милениче и помага да се одржи нејзината оптимална pH рамнотежа.
Збогатен со екстракт од 7 билки: Специјалниот состав од 7 билни екстракти обезбедува силен навлажнувачки ефект. Природните состојки за шампон ја негуваат структурата и крзното на миленикот. Покрај тоа, производот мириса пријатно и освежувачки.Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Балсам TAURO Pro Line white glossy conditioner за регенерација на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза) залиха
Балсам TAURO Pro Line white glossy conditioner за регенерација на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT GLOSSY CONDITIONER FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Балсамoт  TAURO PRO LINE WHITE COAT GLOSSY CONDITIONER со врвни состојки и шеа путер за измазнување и навлажнување на крзното на вашето домашно милениче. Дизајниран за сите видови бели крзна. Производот се одликува со неговите обновувачки, навлажнувачки и антистатички својства.

За измазнување и навлажнување на крзното на домашното милениче: Дизајниран да им помогне на кучињата и мачките да одржуваат мазно и свиленкасто крзно.
Негувано крзно: Витаминскиот комплекс уште повеќе го заситува крзното со додатни елементи.
Збогатен со шеа путер: Шеа путерот му дава на крзното посебен сјај и мекост. Покрај тоа, шеа путерот го навлажнува крзното, и дава мазност и помага да се контролира растечкиот слој.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.
слика од Маска TAURO PRO LINE HYDRATING​ Mask за зајакнување и сјајност на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза) залиха
Маска TAURO PRO LINE HYDRATING​ Mask за зајакнување и сјајност на крзно на кучиња и мачки со бело крзно (III фаза)

TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK FOR DOGS AND CATS WITH WHITE COAT

Хидратантна маска TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK со најквалитетни состојки и екстракт од бадем, дизајнирана да ги зајакне влакната, да  даде сјај и да ја истакне бојата. Направено за нега на сите видови бели крзна.Маската го навлажнува сувото, слабото крзно и го враќа здравиот сјај и мекост на крзното.
Помага при отплеткување:Маската TAURO PRO LINE WHITE COAT HYDRATING​ MASK која има карактеристики за обновување на крзното, е совршена за отстранување на јазлите/чворовите.
Збогатена со екстракт од бадем:Екстрактот од бадем има навлажнувачки својства, ја подобрува бариерната функција на кожата, ја условува и ја обновува структурата на косата. Покрај тоа, екстрактот од бадем совршено ја навлажнува кожата на миленикот и пријатно мириса.

Потврдено од професионалци:
Безбедни состојки – без силикони, парабени и SLS.
Создадени од одгледувачи – сигурни, висококвалитетни производи.

Произведено во Европската Унија.

Пакување: 250 мл.

759 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?