Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Мачка

слика од Храна за мачки IAMS Adult Chicken (пилешко месо) на попуст
Храна за мачки IAMS Adult Chicken (пилешко месо)

IAMS Adult Chicken e вкусна и квалитетна храна за возрасни мачки над 1 година. Содржи висок процент на животински протеини и квалитетни животински масти.

Помага во одржување на здравјето на уринарниот тракт со намалување на Ph на урината. Има идеален однос на омега 6 и омега 3 масни киселини кои доприенсуваат за здрава кожа и сјајно влакно.

Овозможува добар вид и здраво срце благодарение на аминокиселината таурин. Ги зајакнува забите и коските благодарение на оптималното количество на минерали.

Пакување: 10 кг.

2599 3100 ден.
слика од Храна за мачки IAMS Adult Lamb (јагнешко месо) на попуст
Храна за мачки IAMS Adult Lamb (јагнешко месо)

IAMS for Vitality за возрасни мачки со јагнешко месо е 100% комплетна и урамнотежена професионална диета која поддржува 7 знаци на здрава виталност на вашата мачка, така што ќе можете да и се восхитувате на нејзината сјајна коса и здрава кожа. Сето ова спакувано во вкусен рецепт со 87% животински протеини (од вкупниот протеин) со што вашето домашно милениче ќе може да ужива секој ден.

Пакување: 10 кг.

2599 3100 ден.
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL KITTEN со OPTISTART® - богата со пиле

Формулата на PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL KITTEN со OPTISTART® - богата со пиле е професионално избалансирана за да обезбеди поддршка во исхраната во првата година од животот на вашато маче.

PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL KITTEN со OPTISTART® е богата со протеини за здрав раст, а диетата содржи формула OPTISTART®, мешавина од состојки што вклучува колострум - специјална хранлива материја од првото млеко на мајката мачка која е богата со антитела и промовира силен имунолошки состав.

PURINA® PRO PLAN® ORIGINAL KITTEN со OPTISTART®:
- Содржи OPTISTART® за посилна природна одбрана на телото.
- Промовира здрав раст на коските и мускулите.
- Промовира здрав вид и развој на мозок благодарение на DHA.
- Погоден за кастрирани мачиња

Пакување: 800 гр. (2х400гр.)

418 0 ден.
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле

PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле е комплетна храна за домашни миленици - за возрасни мачки.

PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле диетата ги содржи сите хранливи материи што и се потребни на вашата мачка за дневна виталност и долгорочно здравје. Содржи OPTIRENAL®, заштитна мешавина на хранливи материи што помага во одржување на здрави бубрези.

Формулата на PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле е професионално избалансирана за да го поддржи целокупното здравје на вашата мачка. Комбинира есенцијални хранливи состојки, вклучувајќи витамини А, Ц и Е за силен имунолошки состав и здрава кожа и крзно.

Рецептот на PURINA® PRO PLAN® CAT ORIGINAL ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле, содржи големи количини на протеински прав кои поддржуваат силни мускули и здрава телесна тежина, а докажано е дека крцкавите гранули ги штитат забите од акумулација на плаќи и забен камен.

- Содржи OPTIRENAL® за здрави бубрези
- Стимулира здрав имунолошки систем
- Помага во заштита на забите од наслаги на плаки и забен камен
- Здрави зглобови и добра подвижност

Пакување: 800 гр. (2х400гр.)

398 0 ден.
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ELEGANT ADULT со OPTIDERMA® - богата со лосос

PURINA® PRO PLAN® CAT ELEGANT ADULT со OPTIDERMA® - богата со лосос е комплетна храна за домашни миленици, за возрасни мачки со чувствителна кожа.

Висококвалитетната диета на PURINA® PRO PLAN® CAT ELEGANT ADULT со OPTIDERMA® - богата со лосос, ги комбинира сите неопходни хранливи состојки, вклучувајќи витамини од групата Б, витамин Е и цинк, како и омега-3 и -6 масни киселини и диетални влакна.

Многу мачки - особено мачки со подолго крзно - може да бидат повеќе склони кон чувствителна кожа, како и на топчиња од влакна. За да им се помогне во ова, нашите ветеринари развија PURINA® PRO PLAN® ELEGANT за возрасни мачки над 1 година со формулата OPTIDERMA®.

PURINA® PRO PLAN® CAT ELEGANT ADULT со OPTIDERMA® - богата со лосос диетата ја вклучува формулата OPTIDERMA®,  за која е докажано дека помага во одржување на здрава кожа и убаво крзно.

PURINA® PRO PLAN® CAT ELEGANT ADULT со OPTIDERMA® - богата со лосос:
- Содржи OPTIDERMA®, патентиран раствор * за здрава кожа и убаво крзно,
- Помага во ограничување на прекумерното опаѓање / пролевање на крзното,
- Го контролира формирањето на крзнени топчиња и стимулира безбедно преминување низ дигестивниот тракт и
- Исклучително вкусен рецепт што може да ги задоволи и најпребирливите мачки.

Пакување: 800 гр. (2х400гр.)

444 0 ден.
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® - богата со лосос

PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® - богата со лосос е комплетна храна за домашни миленици, за кастрирани возрасни мачки.

Диетата PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® - богата со лосос, ги обезбедува сите хранливи материи што и се потребни на вашата мачка за дневна виталност и долгорочно здравје. Содржи формула OPTIRENAL®, заштитна мешавина на хранливи материи што помага во одржување на здрави бубрези.

Формулата на PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® - богата со лосос, е професионално избалансирана да им помогне на кастрираните мачки да останат здрави за време на зрелоста.

Нивото на протеини, масти и јаглени хидрати е специјално прилагодено за да помогне во одржување на идеална телесна тежина кај кастрирани мачки.

Докажано е дека крцкавата текстура на гранулите ги штити забите од таложење на плаќи и забен камен.

PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® - богата со лосос:
- Содржи OPTIRENAL® за здрави бубрези
- Помага во одржување на здрава телесна тежина.
- Одржува здрав уринарен тракт кај кастрирани / кастрирани мачки
- Помага во заштита на забите од наслаги на плаки и забен камен

Пакување: 800 гр. (2х400гр.)

444 0 ден.
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® - богата со мисирка

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® - богата со мисирка e комплетна храна за домашни миленици, за возрасни мачки со чувствително варење.

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® - богата со мисирка диетата ги содржи сите хранливи материи што и се потребни на вашата мачка за дневна виталност и долгорочно здравје. Содржи мешавина од состојки со формулата OPTIDIGEST®, за која е докажано дека го подобрува здравјето на дигестивниот систем благодарение на природните пребиотици.

Создаден е многу вкусен рецепт за да ги задоволи дури и најпребирливите мачки.

Формулата на PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® - богата со мисирка е направена од висококвалитетни состојки содржи ограничен број извори на протеини кои помагаат да се намали ризикот од нетолеранција на храна.

PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE ADULT со OPTIDIGEST® - богата со мисирка:
- Содржи OPTIDIGEST® за здраво варење,
- Формула со избрани протеински извори за промовирање на толеранција на храна,
- Формулација специјално развиена за одржување на здрави бубрези и
- Многу вкусен рецепт

Пакување: 800 гр. (2х400гр.)

444 0 ден.
Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Urinary Tract Health (за здрав уринарен тракт)
Purina® Cat Chow® Special care Urinary Tract Health е комплетно избалансирана храна за мачки која ја оддржува здравствената состојба на уринарниот тракт благодарение на потребните минерали и pH контролата на урината.
Пакување: 15 кг.

3279 0 ден.
Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Sterilized (за здрави стерилизирани/кастрирани мачки)
Purina® Cat Chow® Special Care Sterilized е комплетна храна за мачки, со избалансирано ниво на протеини и масти за поддршка на одржување на силни мускули и здрава тежина.
Одржувањето на физичката кондиција, влијае на одржување на нивото на активност на стерилизираните мачки.
Пакување: 15 кг.

3279 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?