Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Мачка - Храна за мачки

Храна за мачки IAMS Adult Chicken (пилешко месо)

IAMS Adult Chicken e вкусна и квалитетна храна за возрасни мачки над 1 година. Содржи висок процент на животински протеини и квалитетни животински масти.

Помага во одржување на здравјето на уринарниот тракт со намалување на Ph на урината. Има идеален однос на омега 6 и омега 3 масни киселини кои доприенсуваат за здрава кожа и сјајно влакно.

Овозможува добар вид и здраво срце благодарение на аминокиселината таурин. Ги зајакнува забите и коските благодарение на оптималното количество на минерали.

3100 0 ден.
Храна за мачки IAMS Adult Lamb (јагнешко месо)

IAMS for Vitality за возрасни мачки со јагнешко месо е 100% комплетна и урамнотежена професионална диета која поддржува 7 знаци на здрава виталност на вашата мачка, така што ќе можете да и се восхитувате на нејзината сјајна коса и здрава кожа. Сето ова спакувано во вкусен рецепт со 87% животински протеини (од вкупниот протеин) со што вашето домашно милениче ќе може да ужива секој ден.

3100 0 ден.
слика од Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT JUNIOR со OPTISTART® - богата со пиле залиха
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT JUNIOR со OPTISTART® - богата со пиле

JUNIOR PRO PLAN ги комбинира сите основни хранливи материи - вклучувајќи ги и витамин Ц & Д, ДХА и колострум - во високо протеинската исхрана за мачиња.

Што е OPTISTART®? ОПТИСТАРТ® е докажано дека го зајакнува здравјето на мачињата и го намалува ризикот од стресови и вознемирување - благодарение на екстрактите од млекото кои ја балансираат цревната флора и ја зајакнуваат интестиналната одбрана.

Помага во поддржувањето на здравата визија и развојот на мозокот со есенцијални хранливи материи како DHA.

Го максимизира имунолошкиот систем поради содржината на колострумот кој е многу богат со антитела. Овозможува посилен, побрз имунолошки одговор на секоа заболување или инфекција.

Овозможува здрав раст на коските и мускулите со избалансирани минерали за коските и високи нивоа на протеини за развој на мускулите.

Погоден за кастрирани мачиња.

1676 0 ден.
слика од Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле залиха
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ADULT со OPTIRENAL® - богата со пиле

PRO PLAN ADULT е висококвалитетан храна за возрасни мачки која ги комбинира сите основни хранливи материи, вклучувајќи витамини А, Ц и Е, исто така омега 3 и 6 масни киселини и природен пребиотик во високо квалитет.

- OPTIRENAL® е научно дизајнирана комбинација од состојки вклучувајќи аминокиселини, есенцијални масни киселини и антиоксиданти.
- Здрави зглобови и мобилност поради високо ниво на протеини кои ги храни мускулите на вашата мачка и и помага на мачката да остне со идеална тежина и добра состојба.
- Сјајно и здраво крзно, благодарение на витаминот А, Е и Ц, исто така, клучните минерали како што се цинк и бакар и сите Б-витамини кои заедно ја потпомагаат здравата кожа и сјајното крзно.
- Обезбедува здрав имунолошки систем преку високо ниво на антиоксидантни витамини, вклучувајќи витамини Ц и Е.
- Не дозволува создавање на наслаги на забите и го одржува денталното здравје.

1595 0 ден.
слика од Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ADULT 7+ со LONGEVIS® - богата со пиле залиха
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT ADULT 7+ со LONGEVIS® - богата со пиле

PRO PLAN ADULT 7 + е наменета за возрасни мачки од 7 години и повеќе и ги комбинира сите основни хранливи материи, вклучувајќи витамин А, Ц и Е со бета-каротин, исто така омега 3 и 6 масни киселини и природен пребиотик во специјална храна за мачки на возраст од 7+ и повеќе.

LONGEVIS® е уникатна формула  за која е докажано дека ги поддржува клучните витални системи. LONGEVIS® е уникатна комбинација на хранливи материи вклучувајќи антиоксиданти, омега-3 и омега-6 масни киселини и пребиотик, кои го продолжуваат  живот и го подобруваат квалитетот на живот на мачките на возраст од 7 години и повеќе.
- Помага во поддршката на клучните витални функции (имунолошкиот, бубрежниот, дигестивниот) - благодарение на високото ниво на витамини и екстра бета-каротин во високо сварлив рецепт специјално дизајниран за мачки на возраст над 7 години.
- Балансирана цревна микрофлора за дигестивно здравје - благодарение на цикоријата, природен пребиотик, кој природно го стимулира растот на добри бактерии во цревата на мачката.
- Урамнотежени минерали за здрав уринарен систем преку контролирање на pH на урината за да се намали ризикот од формирање на уринарниот камен.

1783 0 ден.
слика од Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED со OPTIRENAL® - богата со лосос залиха
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED со OPTIRENAL® - богата со лосос

For the healthy maintenance of neutered cats.

PRO PLAN STERILISED combines all essential nutrients – including vitamins A, C and E, and omega 3 & 6 fatty acids – in a high protein, low fat diet for cats that also promotes a balanced urinary pH.

What is OPTIRENAL® ?  
OPTIRENAL® is a unique formulation to promotehealthy kidneys. OPTIRENAL® is a scientifically designed combination of ingredients including amino acids, essential fatty acids and antioxidants.

 

  • Maintains urinary health in neutered cats that are at increased risk of Feline Lower Urinary Tract Disease, through a balanced formula which reduces the risk of urinary stone formation.
  • Helps maintains an ideal body weight thanks to a precise balance of protein, carbohydrate and fat. High protein (41%) and low fat (12%).
  • Helps protect teeth from plaque and tartar build-up thanks to a crunchy kibble texture.
4156 0 ден.
слика од Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE со OPTIRENAL® - богата со мисирка залиха
Храна за мачки PURINA® PRO PLAN® CAT DELICATE со OPTIRENAL® - богата со мисирка

A special recipe for adult cats with sensitive digestion or fussy appetites.

PRO PLAN DELICATE combines all essential nutrients including vitamins and minerals in a high quality diet for cats.

What is OPTIRENAL® ?  
OPTIRENAL® is a unique formulation to promotehealthy kidneys. OPTIRENAL® is a scientifically designed combination of ingredients including amino acids, essential fatty acids and antioxidants.
 

  • Supports a healthy immune system through high levels of antioxidants vitamins, including vitamins C and E.
  • Helps improve food tolerance due to a restricted number of protein sources which limits the risk of reaction to food.
  • Highly palatable recipe that can satisfy even the fussiest of cats, carefully designed with high quality ingredients including turkey. Your cat will taste the difference.
4156 0 ден.
слика од Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Urinary Tract Health (за здрав уринарен тракт) залиха
Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Urinary Tract Health (за здрав уринарен тракт)
Purina® Cat Chow® Special care Urinary Tract Health е комплетно избалансирана храна за мачки која ја оддржува здравствената состојба на уринарниот тракт благодарение на потребните минерали и pH контролата на урината.
3279 0 ден.
слика од Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Sterilized (за здрави стерилизирани/кастрирани мачки) залиха
Храна за мачки Purina Cat Chow Special Care Sterilized (за здрави стерилизирани/кастрирани мачки)
Purina® Cat Chow® Special Care Sterilized е комплетна храна за мачки, со избалансирано ниво на протеини и масти за поддршка на одржување на силни мускули и здрава тежина.
Одржувањето на физичката кондиција, влијае на одржување на нивото на активност на стерилизираните мачки.
3279 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?