Pet Land Skopje

Мачка - Опрема за мачки

Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
Шише со чинија за вода Trixie (2 во 1)
  • едноставно расклопете го шишето за пиење и отворете го затворачот,
  • со кука/карабинер за прикачување на пр. на појасот и
  • пластика

Кога тренирате, пешачите, за време на долго возење со автомобил или долга прошетка, вашето куче секогаш треба да има пристап до свежа вода. Бидејќи снабдувањето со вода на патувањата не е секогаш обезбедено, размислете однапред да донесете доволно вода за вашето домашно милениче. Практичниот сад за пиење со шише со вода може да помогне -преку функцијата 2во1 заштедувате простор и му дозволувате на вашиот четириножен пријател да пие на вообичаен начин. Шишето се полни со вода, се витка во соодветниот сад и се складира. Ако направите пауза, можете да му дадете на вашето куче нешто да пие преку дозерот за вода. За да го направите ова, поставете го шишето повторно исправено, повлечете го малку нагоре и оставете течноста да тече во садот за вода. Свежа и чиста вода е достапна во секое време и секаде со овој практичен придружник на сите екскурзии.

 

Пакување: 250 мл

179 0 ден.
Чинија/сад за патување trixie
Чинија/сад за патување Тrixie
  • добро ја одржува својата форма поради цврстиот пластичен раб,
  • склоплива мобилна чинија,
  • со метална кука за прицврстување на пр. до појас
  • термопластична гума (TPR)
  • димензии 0,5л/ø14см
да не се мие во машина за садови и 
да не се користи во микробранова печка
Пакување: димензии 0,5л/ø14см

199 0 ден.
слика од Преносливa кутија/сад за чување на храна - HUSSE залиха
Преносливa кутија/сад за чување на храна - HUSSE

Преносливите садови за храна за миленичиња се произведуваат од материјал одобрен за храна. Малиот преносен сад за храна има волумен од 6 L што одговара на околу 2,6 кг сува храна.

димензии 285х115х280 mm

Пакување: Модел А - (димензии 285х115х280 mm)

549 0 ден.
слика од Силиконски сад за вода или храна кој се собира - Husse залиха
Силиконски сад за вода или храна кој се собира - Husse
Квалитетен силиконски сад Silica Gel Bowl за храна или вода за куче или мачка која се собира. Многу практичен, лесен за транспорт, идеален за патување и кратки прошетки.
Димензии 140х90х50мм
Пакување: Модел А дименазии (140х90х50мм)

149 0 ден.

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?