Pet Land Skopje

Sam's Field природни крцкави грицки / награди без житарици - Гуска со сладок компир и спанаќ

Висока содржина на месо за здраво варење и без додатни адитиви
Награда за тренирање, за позитивна мотивација или како задоволство за заедничките моменти во текот на денот.


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден
Природни грицки / награди без житарки Sam's Field Crunchy Snack Goose with Sweet Potatoes & Spinach (Гуска со сладок компир и спанаќ) - дополнителна храна за кучиња. Висока содржина на месо за здраво варење и без адитиви.

Sam's Field Crunchy Snack Goose with Sweet Potatoes & Spinach (Гуска со сладок компир и спанаќ), послужете како награда, за тренирање на позитивна мотивација или како задоволство за заедничките моменти во текот на денот. Свежа вода треба секогаш да има на располагање.
дехидрирано месо од гуска (35%), грашок (34%), сладок компир (14%), пилешка маст (8%), тиква (5%), пулпа од сушено јаболко (3%), сушен спанаќ (1%).
суров протеин 27,0%, сурова маснотија 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,4%, сурови влакна 2,1%, калциум 0,9%, фосфор 0,6%, натриум 0,1%, омега-3 0,2%

Енергија: 3.690 kcal / kg
Содржи антиоксиданси одобрени во ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306 (i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.
Послужете како награда, за тренирање на позитивна мотивација или како задоволство за заедничките моменти во текот на денот. Погрижете се вашето куче секогаш да има многу свежа вода за пиење.
Најдобро е да се користи пред датумот прикажан на пакувањето. Да се ​​чува на ладно и суво место, избегнувајте директна сончева светлина.

Табела за исхрана:
Тежина на куче (кг):           5 10 15 20 25 30 40 50 60 70 80 90
Дневен износ (парчиња): 5 10 15 20 22 25 30 32 35 40 45 50

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?