Pet Land Skopje

Елек за помош при пливање за куче Nobby

Помага при пливање на кучето, го одржува во водаКоличина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден
Елек за пливање за куче NOBBY
  • со рефлектирачки ленти,
  • прилагодлива тока на вратот и половината и
  • може да се пере на 30°C
Големини, XS, S, M и L

Зошто кучето треба да носи појас за спасување?
Спасувачкиот елек помага да го задржите вашето куче над водата и го спречува заморот при долготрајни водени активности.
Многу кучиња немаат фитнес да пливаат во вода многу долго. Добриот елек за спасување е дизајниран да обезбеди удобно пловно помагало кое им помага на кучињата да се движат поприродно во водата.
Со појас за спасување, секогаш можете да го најдете вашето куче - дури и од далечина.

Кога и каде вашето куче треба да користи елек за спасување?
На плажа: струите и брановите на морето можат да бидат непредвидливи. Елек за спасување е од суштинско значење за безбедноста на кучето на плажа.
За време на патувања со брод: без разлика дали се работи за лежерно патување на езеро или ден на море, елекот за спасување обезбедува дополнителна безбедност доколку вашето куче падне преку бродот.
За време на активности на водени спортови: Дали се занимавате со скијање на вода, бордање со весла или други спортови на вода?

Однесете го вашето куче во авантура со вистинската заштита.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?