Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Adult Medium Breed Chicken

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за возрасни кучиња над 1 година старост за средни расиКоличина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Eukanuba Аdult Medium breed chicken- уникатен активен рецепт за возрасни кучиња прилагоден за поддршка на оптималната состојба на телото и поддршка на мускулите. Погодна за средни раси на кучиња над 1 година старост.

Зрната на Eukanuba Аdult Medium breed chicken се специјално приспособени да одговараат на потребите на средните раси кучиња, додека единствена хексагонална форма на гранулите, помага во чистење на забните наслаги на вашето куче.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,
- пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот,
- специјална форма на гранулите (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата, придонесуваат за здрави и чисти заби
Сушено пилешко и мисиркино месо 24% (пилешко 14%), свежо пилешко месо (16%), пченица, пченка, животински масти, овес, јачмен, сорго, сушена пулпа од репка (3%), пилешки сок,  сушени јајца, рибино брашно, минерали (вклуч. натриум хексаметафосфат (0,35%)). фруктоолигосахариди (0,25%)
Сурови протеини 27%, Масла и масти 15%, Сурови влакна 2,8%, Суров пепел 6,2%, Калциум 1,4%, Фосфор 1,2%
Vitamini: vitamin A (47.831 IU/kg), vitamin D3 (1.587 IU/kg), vitamin E (266 mg/kg), beta-karoten (5,2 mg/kg), L‐karnitin (50 mg/kg).
Elementi u tragovima: bakrov sulfat pentahidrat (13 mg/kg), kalijev jodid (2,5 mg/kg), željezov sulfat monohidrat (67 mg/kg), manganov sulfat monohidrat (39 mg/kg), cinkov oksid (112 mg/kg).
Arome: ekstrakt organskog ružmarina 50 mg, ekstrakt čaja  25 mg, ekstrakt juke 250 mg.
тежина ка кучето дневна доза во грамови
8 kg 110 - 120
10 kg 125 - 140
15 kg 165 - 185
20 kg 205 - 225
25 kg* 235 - 260
30 kg* 265 - 295

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?