Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Advance Adult Maxi со пилешко месо и ориз

Комплетна храна на база на пилешко месо и ориз
Наменета за кучиња од големи раси над 30кг. и возраст од 1 до 7 години

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Комплетна формула, наменета за возрасни кучиња (од 1 до 7 години) големи раси (над 30 кг. како возрасна единка).
Високо квалитетена храна која ги зајакнува природните бариери на одбрамбениот систем, помагајќи му да се одржи здрава 'рскавица, добро дентално здравје, здрав дигестивен систем, здрава кожа и сјајно влакно.
Содржи оптимално ниво на протеини и масти - за подршка на мускулатурата и добра физичка кондиција и таурин - аминокиселина која придонесува за добра работа на срцето.
Големината на гранулатот е специјално прилагоден со големината на забите и вилицата на кучињата од големи раса.
Содржи гликозамин и хондроитин за оптимална подршка на зглобовите и превенира појава на проблеми со коските и зглобовите.
Пилешкото и оризот, како главни состојки се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.
Сувата дехидрирана гранула има ефект на четка за заби, додека фосфатите помагааат во превенцијата од создавање на забен камен и лош здив.
Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за одржување на здраво крзно и сјајно влакно.
Пилешко (16%), пченица, дехидратиран протеин од живина, пченка, ориз 10%, пченкарен протеин, маст од животинско потекло (стабилизирано со мешани природни токофероли), пченкарно брашно, хидролизирани протеини од животинско потекло, репкина пулпа, рибино масло, плазмени протеини (природен извор на имуноглобулини) 0,4%, калиум хлорид, сол, тетранатриум дифосфат 0.29%, глукозамин 445 мг/кг, хондроитин сулфат 350 мг/кг, природни полифеноли 0.01.
26.0%Protein
14.2%Fat content
2.2%Crude fibres
6.5%Inorganic matter
0.3%Omega 3
2.7%Omega 6
Vitamin A 27000 IU
Vitamin D3 1800 IU
Vitamin E 500 mg
Vitamin C 70 mg
Taurin 1200 mg
Ferrous sulphate monohydrate 260 mg (Fe: 86mg)
Potassium iodide 1.9 mg (I: 1.4 mg)
Coppersulphate pentahydrate 33mg (Cu: 8.8 mg)
Manganous sulphate monohydrate 123mg (Mn: 40 mg)
Zinc sulphate monohydrate 407mg (Zn: 148mg)
Sodium selenite 0.2mg (Se: 0.1mg)
With natural antioxidants.

ИНСТРУКЦИИ ЗА ХРАНЕЊЕ

ТЕЖИНА НА ВОЗРАСНО КУЧЕ

 

30 кг

40 кг

50 кг

60 кг

70 кг

 

 

 

грама на ден

 

                                                +

320 гр

400 гр

470 гр

540 гр

605 гр

Активност                           + +

390 гр

480 гр

570 гр

655 гр

735 гр

                                           + + +

505 гр

630 гр

745 гр

850 гр

955 гр

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?