Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Advance Maxi Puppy со пилешко месо и ориз

Комплетна храна на база на пилешко месо и ориз
Наменета за кучиња од големи раси над 30кг. и возраст од 2 до 12 месеци. Исто така, се препорачува за гравидни и кучки во лактација.


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Високо квалитетна храна за големи раси на кучиња на возраст од 2 до 12 месеца, за гравидни и кучики во лактација.
Содржи формула со нуклеотиди, кои помагаат за подобрување на ефективноста на клеточното делење и даваат можност за оптимален развој на сите ткива и органи кај кучето
Ефектот на зголемено клеточно делење помага за брзо активирање на имунолошкиот систем и зголемена заштита на телото од патогени.
Содржи пребиотици и имуноглобулини за добра цревна флора, подобро варење и апсорпција на корисните хранливи состојки кај кученцата.
Гранулите се специјално прилагодени со големината на вилицата на мали кученца од голема раса.
Оптимален сооднос помеѓу калциумот - фосфорот и витамин Д, за правилен раст и развој на коскениот систем.
Пилешкото и оризот,како главни компоненти се одличен извор на лесно сварливи протеини и јаглени хидрати.
Омага 3 и Омега 6 масните киселини помагаат за правилен развој на централниот нервен систем, во процесот учење и правилен развој на одржување на здраво крзно и сјајно влакно.

Пилешко месо (16%), дехидратиран пилешки протеин, пченкарен протеин, ориз (10%), пченица, пченка, масти од животинсо потекло, пченкарно брашно, хидролизиран животински протеин, репна пулпа, рибино масло, калиум хлорид, сол, плазмени протеини,природен извор на имуноглобулини (0,5%), екстракт од квасец, природен извор на нуклеотиди (0,05%), глукозамин (460 мг/кг), хондроитин сулфат 350 мг/ кг).

29.0%Protein
16.0%Fat content
2.5%Crude fibres
6.5%Inorganic matter
1.2%Calcium
1.0%Phosphorus
0.3%Omega 3
2.9%Omega 6
Vitamin A 27000 IU
Vitamin D3 1800 IU
Vitamin E 500 mg
Vitamin C 70 mg
Ferrous sulphate monohydrate 260 mg (Fe: 86mg)
Potassium Iodide 1.9 mg (I: 1.4 mg)
Coppersulphate pentahydrate 33mg (Cu: 8.8 mg)
Manganoussulphate monohydrate 123mg (Mn: 40 mg)
Zinc sulphate monohydrate 407mg (Zn: 148mg)
Sodium selenite 0.24 mg (Se: 0.1mg)
With natural antioxidants.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?