Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Bosch Mini Junior

Комплетна храна со пилешко месо, без глутен
Наменета за кутриња и млади кучиња од мали раси до 1 година возраст

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Royal Canin® Kitten (in gravy) мокра храна за мачиња
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin Instinctive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Intense Beauty (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Hairball Care (in gravy) мокра храна за мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Digest Sensitive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Urinary Care in gravy мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Sterilised (in gravy) мокра храна за стерилизирани мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Ultra Light (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден

MINI JUNIOR е особено наменет за мали раси на кучиња кој се чуствителни на храна.
Затоа MINI JUNIOR е направен без житарки кои содржат глутен и се карактеризира со употреба на свежо пилешко месо.
Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем кај младите кучиња

Свежо месо од живина (мин. 25%), пченка, ориз, просо, животински масти, месно брашно, репкина пулпа (без шеќер), хидролизирани протеини, рибино брашно, лен, квасец (дехидриран), риба, масло, натриум хлорид, калиум хлорид.

Протеини: 26,0%, Масти: 17,0%, Сурово влакно: 2,5%, Суров пепел: 6,0%, Калциум: 1,2%, Фосфор: 0.9%.

Витамин А: 15,000 И.Е., Витамин Д3: 1200 И.Е., Витамин Е: 150 mg, Бакар: 10 mg, Цинк (цинк оксид): 90 mg, Јод: 2 mg, Селен: 0.2 mg. Содржи Антиоксиданси.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?