Драги корисници, Ве известуваме дека во промотивниот период, доставата на нарачаните производи ќе биде бесплатна. Со почит, Pet Land

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Brit Care Grain Free Puppy Salmon & Potato (лосос и компири, без житарици)

Комплетна формула без житарици (Grain free) на база на лосос и компир
Наменета за кутриња и млади кучиња од сите раси од 4 недели до 12 месеци старост

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Dental Care - Natural Snacks - функционални грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Skin & Coat - Natural Snacks функционални грицки за нега на кожа и крзно
200 гр.
+ 180 ден
Наменета за кутриња и млади кучиња од сите раси од 4 недели до 12 месеци.  Формула без житарици (Grain free) на база на лосос и компир

Метаболизирана енергија: 3,890 kcal/kg. Omega 3: 0.89%, Omega 6: 2.44%

dried salmon (35%), potatoes (28%), salmon protein (15%), chicken fat (preserved with tocopherols), salmon oil (3%), dried apples, natural flavors, brewer’s yeast, hydrolyzed crustacean shells (a source of glucosamine, 320 mg/kg), cartilage extract (a source of chondroitin, 190 mg/kg), mannanoligosaccharides (180 mg/kg), herbs and fruits (rosemary, cloves, citrus, curcuma, 180 mg/kg), fructooligosaccharides (120 mg/kg), yucca schidigera (120 mg/kg), inulin (110 mg/kg), milk thistle (90 mg/kg).
crude protein 30%, fat content 18%, moisture 10%, crude ash 7.7%, crude fiber 2.5%, calcium 1.3%, phosphorus 1.0%.
vitamin A (E672) 23,000 IU, vitamin D3 (E671) 1,800 IU, vitamin E (α-tocopherol) (3a700) 600 mg, vitamin C (E300) 300 mg, choline chloride 700 mg, biotin 0.75 mg, vitamin B1 1.2 mg, vitamin B2 4.5 mg, niacinamide (3a315) 15 mg, calcium panthothenate 12 mg, vitamin B6 (3a831) 1.2 mg, folic acid (3a316) 0.6 mg, vitamin B12 0.05 mg, zinc (E6) 100 mg, iron (E1) 90 mg, manganese (E5) 45 mg, iodine (E2) 0.8 mg, copper (E4) 18 mg, selenium (3b8.10) 0.3 mg.
  Age (Months) Adult dog weight (kg)
5 10 15 20 25 30 40 50 60 70 80 90<
Daily amount (g/day) 1-3 50 85 115 140 150 170 180 210 235 250 260 310
3-4 75 125 160 185 Junior Large Breed
4-6 75 130 175 220
6-12 70 120 170 215
12< Adult

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?