Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Adult German Shepherd

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за возрасни кучиња над 1 година старост од расата на Германски Овчар


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден

Специјалната исхрана на Еukanuba Adult German Shepherd за возрасни кучиња од расата германски овчари (исто така идеална за белгиските овчари) е внимателно создадена за да му помогне на вашето куче да живее долг и здрав живот.
Еukanuba Adult German Shepherd е специјална сува храна која му дава на вашето куче 100% целосна и избалансирана исхрана и вклучува L-carnitine за да му помогне на вашето куче во согорување на мастите и повисоко ниво на пребиотици за одржување за здрав  дигестивен систем.
Исто така, придонесува за здрава кожа и влакно преку  омега 6 и 3 масни киселини.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

Пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка,  ориз, пилешки изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди, глукозамин, (432 мг/кг) , хондроитин сулфат (43 мг/кг)...
Сурови протеини 23%, Масла и масти 13%, Сурови влакна 2,1%, Суров пепел 6,4%, Калциум 1,1%, Фосфор 0,85%
Тежина во кг 20 25 30 40 50 55 65
дневна доза во гр 205-230 240-265 270-300 330-365 380-425 405-450 460-510

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?