Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз)

Комплетна храна со јагнешко месо и ориз
Наменета за возрасни кучиња над 1 година од големи и гигантски раси со чуствителна кожа и крзно и дигестивни проблеми


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз)
Јагнето е високо сварлива хранлива материја погодна дури и за високо чувствителни кучиња. Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) ги обезбедува потребните протеини, масти и јаглехидрати, витамини и минерали што им се потребни. Специфично вклучува FlexMobility (систем за управување со зглобовите) поддршка на исхраната за здрави зглобови и намалени нивоа на маснотии за да се одржи оптималната тежина и минималното оптоварување на зглобовите. 
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) е 100% целосна и избалансирана храна за возрасни кучиња од големи раси, со средно ниво на активност и нормална телесна тежина.
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) е за кучиња над 1 година (од големи раси) и над 2 години (од гигантски раси)
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) ги одржува здравите заби со намалување на таложењето на забен камен. Крцкавите гранули помагаат во отстранување на плаките, а специјалната комбинација на минерали спречува забран камен на забите.
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) помага во одржување на здрави зглобови, посебна потреба на големи раси на кучиња. Содржи глукозамин и хондроитин сулфат за да промовира флексибилност и цврстина на 'рскавицата.
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) одржува силен имунолошки систем и придонесува за секојдневно обновување на здравите клетки. Содржи важни антиоксиданти како витамин Е.
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) помага во одржувањето на густо и сјајно крзно, здрава кожа и природни процеси на лекување. Содржи оптимален баланс на Омега-3 и Омега-6 масни киселини.
Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) одржува здрав дигестивен тракт и ефикасна апсорпција на хранливите материи. Содржи умерени влакна (цвекло)
Пилешко, мисирка и јагнешко месо (> 14%), ориз (> 14%), пилешко брашно, пченка, сорго, јачмен, суви цели јајца, живинарско брашно, животински масти, суво цвекло (> 2,5%), мелено пилешко, калиум хлорид , сушен квасец, натриум хлорид, натриум хексаметафосфат и рибино масло, калциум карбонат, фруктоолигосахариди (0,15%)
Протеини: 23,0%, масти: 13,0%, омега-6 масни киселини: 1,80%, омега-3 масни киселини: 0,20%, влага: 8,00%, сурова пепел: 6,20%, сурови влакна: 3, 00%, калциум: 1,00 %, Фосфор: 0,85%.
Витамин А: 12 000 IU / kg, витамин D3: 750IU / kg, витамин Е (α-токоферол): 200mg / kg, β-каротен: 1 mg / kg.

Микроелементи:
Железен сулфат, хептахидрат: 194 мг / кг, цинк како цинк оксид: 162 мг / кг, манган како манган оксид: 22 мг / кг, манган како манган сулфат, монохидрат: 16 мг / кг, бакар како бакар сулфат, 12 пентахидрат кг, јод, како што се калиум јодид: 2мг / кг, кобалт како и Основен кобалтен карбонат, монохидрат: 0,4мг / кг.
Кога се започнува со користење на Eukanuba Adult Large Giant Breed Lamb & Rice (месо од јагне и ориз) за прв пат, препорачуваме храната да се воведува постепено, минимум 4 дена. Препорачуваме да го храните кучето 2 пати на ден. Поделете ја дневната исхрана за прикажана во табелата за број на оброци. Вашето куче може да јаде повеќе или помалку, во зависност од неговата возраст, темперамент и ниво на активност.
 
ГРАМА НА ДЕН
Тежина      Грама
20kg 205-230
25kg 240-265
30kg 270-300
35kg 300-335
40kg 330-365
45kg 355-395
50kg 380-425
55kg 405-450
60kg 430-480
65kg 455-505
70kg 475-530
80kg 520-580
90kg 565-630
100kg 605-675

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?