Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Adult Small Breed Chicken 3kg

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за возрасни кучиња над 1 година старост од мали раси кои тежат до 10 кг.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден

Eukanuba Adult Small Breed Chicken e наменета за мали раси на кучиња над 1 година старост кои тежат до 10 кг.
Малите зрнца на Eukanuba Adult Small Breed Chicken се специјално приспособени да одговараат на потребите на малите раса кучиња, а хексагонална форма, помага во чистење на забните наслаги.
Eukanuba Adult Small Breed Chicken  е изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи.
Eukanuba Adult Small Breed Chicken: 
- Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

- Содржи Л-карнитин,
- Природни извори на омега 3 и 6 масни киселини за здрава кожа и влакно,
- Пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија,
- Антиоксиданти, Витамин Е и Ц во подршка на имунитетот.

Суво пилешко и мисирка (28% со вклучено 17% пилешко), свежо пилешко (15%), пченка, пченица, маснотии од живина, овес, јачмен, сорго, суво пулпа од шеќерна репка (3,5%), пилешки сос, рибен оброк, минерали ( вклучувајќи 0,35% натриум хексаметафосфат), сушено цело јајце, фруктоолигосахарид (0,38%).
Сурови протеини 30%, Сурови масти 18%, Сурови влакна 2,7%, Суров пепел 6,5%, Калциум 1,4%, Фософор 1,2%
Витамини: витамин А 48425IU, витамин Ц 61мг, витамин Д 1607ИУ, витамин Е 269мг, бета-каротен 5,3мг, Л-карнитин 50мг.
Микроелементи: бакар сулфат пентахидрат (бакар) 13mg, калиум јодид (јод) 2,6mg, железен сулфат монохидрат (железо) 68mg, манган сулфат монохидрат (манган) 39mg, цинк оксид (цинк) 114mg.
Антиоксиданти: (природни) екстракти од токоферол од растително масло 111мг.
Ароматизирани состојки: органски екстракт од рузмарин 56мг, екстракт од чај 28мг, екстракт од јука 250мг.
Тежина во kg 1 2 4 5 6 8 10
дневна доза во гр 25-30 45-50 65-75 75-85 85-95 105-115 120-135

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?