Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken (12-18мес.)

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за кучиња од 12 до 18 месеци старост од големи раси (25-40кг.) и гигантски раси (>40кг.)

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Гранулите на сувата храна Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken се богати со свежо пилешко и совршени за помлади кучиња од големи раси на возраст од 12 до 18 месеци (од 14 месеци до 2 години гигантски раси). Избраните состојки обезбедуваат прилагодена исхрана за поддршка на растот и развојот на вашето куче. Сувата храна Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken содржи DHA за да стимулира кученца и помладите кучиња да учат и да бидат подобри при обуките. Прилагодената мешавина на влакна од пребиотик ФОС, МОС и пулпа од репка промовира здраво варење.
Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken  храната исто така содржи антиоксиданси витамин Е и Ц за да помогне во поддршка на имунитетниот систем на кучето и калциум кој е поволен за развој на коските. Гранулите на Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken се исто така корисни за здрава кожа и сјано крзно благодарение на природните извори на омега 6 и омега 3. Дополнително, единствените шестоаголни гранули на Eukanuba Junior Large Giant Breed Chicken и системот за стоматолошка заштита DentaDefense поддржуваат чисти, здрави заби на долг рок. Храната е 100% целосено избалансирана.
Свежо пилешко (20%), суво пилешко и мисирка (15% вклучувајќи пилешко 9%, природен извор на глукозамин, хондроитин сулфат и таурин), пченка, гриз од пченка, пченица, овес, ориз, рибен оброк (природен извор на омега -3 масни киселини), масти од живина, јачмен, пулпа од суво цвекло (2,5%), сорго, пилешки сос, минерали (вклучувајќи натриум хексаметафосфат 0,33%), сушено цело јајце, рибино масло (природен извор на омега-3 масни киселини) , фруктоолигосахариди (0,24%, природен пребиотик), сушен квасец од пиво (природен извор на Б-витамини и селен), мананолигосахариди (природен пребиотик).
Протеини 25%;Содржина на маснотии 14%; Омега-6 масни киселини 2,8%; Омега-3 масни киселини 0,72%; Сурова пепел 5,5%; Сурови влакна 1,7%; Калциум 0,95%;  Фосфор 0,83%; ДХА 0,18%
Витамини: витамин А 46394IU, витамин Ц 58мг, витамин Д₃ 1539IU, витамин Е 258мг, бета-каротен 5,1мг.
Елементи во трагови: бакар (II) сулфат пентахидрат (бакар) 8mg, калиум јодид (јод) 1mg, манган сулфат монохидрат (манган) 3,7mg, цинк оксид (цинк) 93mg, натриум селенит (селен) 0,05mg.
Антиоксиданти: (природни) екстракти од токоферол од растително масло 74мг. Ароматични соединенија: органски екстракт од рузмарин 35мг, екстракт од чај 18мг.

* Дополнети нивоа додадени за време на производството.
 
   Дневна количина храна во грами 
 тежина/возраст  12-18 месеци 14-24 месеци
10kg 185g  
15kg 245g  
20kg 295g 295g
30kg 385g 385g
40kg 470g 470g
50kg   545g
60kg   615g
70kg   680g
80kg   745g
90kg   805g

Вредностите во табелата се ориентациони. Реалните барања може да варираат. Ве молиме, прилагодете ги количините на исхрана на вашето куче за да ја одржите идеалната телесна тежина. Вашето куче може да јаде повеќе или помалку во зависност од возраста, темпераментот и активноста.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?