Драги корисници, Ве известуваме дека во промотивниот период, доставата на нарачаните производи ќе биде бесплатна. Со почит, Pet Land

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Puppy Medium Breed

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за млади кутриња од 1 до 12 месеци старост за средни раси и тежина како возрасни до 25 кг.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Dental Care - Natural Snacks - функционални грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Skin & Coat - Natural Snacks функционални грицки за нега на кожа и крзно
200 гр.
+ 180 ден

EUKANUBA PUPPY МЕДИУМ  BREED храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за  средни раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина како возрасни до 25 кг

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA PUPPY МЕДИУМ  BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
- содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

- содржи калциум за правилен развоја на коскениот систем

-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

свежо пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка, ориз, пилешкo брашно, рибино масло, животински масти, месно брашно, пивски квасец,  сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди...
Сурови протеини 30%, Сурови масти 20%, Сурови влакна 2,0%, Суров пепел 6,4%, Калциум 1,3%, Фософор 1,1%
 
vitamin A 15.000 IJ/kg, vitamin D3 750 IJ/kg, vitamin E (α-tokoferol) 200 mg/kg, β-karoten 1 mg/kg, DHA 0,10% željezo kao željeuni sulfat, heptahidrat: 234 mg/kg, cink kao cink oksid: 195 mg/kg, mangan kao manganov oksid: 26 mg/kg, mangan kao manganov sulfat, monohidrat: 19mg/kg, bakar kao bakar-sulfat, pentahidrat: 15 mg/kg, jod kao kalijev jodid: 3 mg/kg, kobalt kao bazični kobaltov karbonat, monohidrat: 0,5 mg/kg.

Тежина во кг.

1-3
месеци

3-4
 месеци

5-7
месеци

8-12
месеци

1

100

90

 

 

2

155

145

95

 

3

205

195

125

 

4

250

235

150

 

5

290

270

175

 

6

330

305

240

105

8

400

370

275

125

10

 

430

365

150

15

 

535

440

195

20

 

 

 

235

25

 

 

 

275

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?