Драги корисници, сите нарачки во промотивниот период се со бесплатна достава! За информации за производите кои не се моментално на залиха, може да не побарате на тел. 076/211-815.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Puppy Small Breed

Комплетна храна со пилешко и мисиркино месо
Наменета за млади кутриња од мали раси до 10кг. и возраст од 1 до 12 месеци.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Royal Canin® Kitten (in gravy) мокра храна за мачиња
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin Instinctive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Intense Beauty (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Hairball Care (in gravy) мокра храна за мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Digest Sensitive (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Urinary Care in gravy мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Sterilised (in gravy) мокра храна за стерилизирани мачки
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден
Royal Canin® Ultra Light (in gravy) мокра храна
1,02 кг. (12 х 85гр.)
+ 790 ден

EUKANUBA PUPPY SMALL BREED храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за мали раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина до 10 кг.

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA PUPPY SMALL BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
- содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

- пребиотици за потпора на здрава дигестија

- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби
свежо пилешко и мисиркино месо (29%), пченица, пченка, ориз, пилешки изнутрици, рибино масло, животински масти, месно брашно, репкина пулпа...
Сурови протеини 33%, Масла и масти 21%, Сурови влакна 1,9%, Суров пепел 6,5%, Калциум 1,3%, Фосфор 1,18%
VITAMINI: vitamin A 15.000 IJ/kg, vitamin D3 750 IJ/kg, vitamin E (α-tokoferol) 200 mg/kg, β-karoten 1 mg/kg, DHA 0,10%. ELEMENTI U TRAGOVIMA željezo kao željeuni sulfat, heptahidrat: 220 mg/kg, cink kao cink oksid: 184 mg/kg, mangan(kao manganov oksid: 24 mg/kg, mangan kao manganov sulfat, monohidrat: 18mg/kg, bakar kao bakar-sulfat, pentahidrat: 14 mg/kg, jod kao kalijev jodid: 3 mg/kg, kobalt kao bazični kobaltov karbonat, monohidrat: 0,5 mg/kg. Metabolička energija (Atwater): 3944 kcal/kg, 16,5 MJ/kg Sadrži tokoferole, antioksidante dozvoljene od EZ. 

тежина во кг.

1--3
месеци

3--4
 месеци

5--7
месеци

8--12
месеци

0,5

60

55

 

 

1

95

90

55

 

2

150

140

90

50

3

200

185

120

65

4

 

225

145

75

5

 

260

170

90

6

 

 

190

100

7

 

 

210

110

8

 

 

230

125

9

 

 

250

135

10

 

 

 

140

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?