Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Eukanuba Puppy Small Breed Chicken - 3kg

Наменета за млади кутриња од мали раси до 10кг. и возраст од 1 до 12 месеци.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Eukanuba Puppy Small Breed Chicken храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за мали раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина до 10 кг.
Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, Eukanuba Puppy Small Breed Chicken  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.  
Eukanuba Puppy Small Breed Chicken содржи:
- природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
- пребиотици за потпора на здрава дигестија
- антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
- ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
- специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби
свежо пилешко и мисиркино месо (29%), пченица, пченка, ориз, пилешки изнутрици, рибино масло, животински масти, месно брашно, репкина пулпа...
Сурови протеини 33%, Масла и масти 21%, Сурови влакна 1,9%, Суров пепел 6,5%, Калциум 1,3%, Фосфор 1,18%

витамин А 47548IU, витамин Ц 59мг, витамин Д 1578ИУ, витамин Е 264мг, бета-каротен 5,2мг.
Микроелементи: бакар сулфат пентахидрат (бакар) 14 mg, калиум јодид (јод) 2,7 mg, железен сулфат монохидрат (железо) 72 mg, манган сулфат монохидрат (манган) 41 mg, цинк оксид (цинк) 120 mg.
Антиоксиданти: (природни) екстракти од токоферол од растително масло 123мг.
Ароматизирани состојки: органски екстракт од рузмарин 59 мг, екстракт од чај 30 мг, екстракт од јука 250 мг.

тежина во кг.

1--3
месеци

3--4
 месеци

5--7
месеци

8--12
месеци

0,5

60

55

 

 

1

95

90

55

 

2

150

140

90

50

3

200

185

120

65

4

 

225

145

75

5

 

260

170

90

6

 

 

190

100

7

 

 

210

110

8

 

 

230

125

9

 

 

250

135

10

 

 

 

140

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?