Драги корисници, за производите кои моментално не се залиха, јавете се на нашиот телефон 076/211-815.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Medium & Maxi

Рецепт со пилешко месо, спелт, овес и калинка
Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 229 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 229 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 229 ден
Salmon Skin & Coat - природни грицки за нега крзно
200 гр.
+ 229 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - Спреј за освежување на крзно за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 249 ден
Грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 249 ден
Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Medium & Maxi е комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси
Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Medium & Maxi е рецепт со пилешко месо, спелт, овес и калинка.
пилешко без коски (20%), дехидриран пилешки протеин (20%), спелт (12%), овес (12%), пилешки маснотии, дехидриран протеин од харинга, суво пулпа од репка, рибино масло (од харинга), сушени моркови, брашно од луцерка , инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на мано-олиго-сахариди), исушен калинка (0,5%), исушен спанаќ, лушпи од псилиум и семиња, натриум хлорид, сушен пивски квасец, куркума, екстракт од алое вера, глукозамин, хондроитин сулфат.
суров протеин 27,00%; сурови масти 16,00%; сурови влакна 2,70%; влажност 9,00%; сурова пепел 7,50%; Калциум 0,90%; Фосфор 0,80%; Омега-6 3,00%; Омега - 3 0,70%; ДХА 0,35%; ЕПА 0,15%; Глукозамин 1000mg / kg; Хондроитин сулфат 700mg / kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ
ЕМ Kcal / Kg 3885 - Mj / Kg 16,25
Витамин А 15000UI; Витамин Д3 1500УИ; Витамин Е 600mg; Витамин Ц 150mg; Ниацин 37,5 мг; Калциум Д-пантотенат 15 mg; Витамин Б2 7,5 мг; Витамин Б6 6mg; Витамин Б1 4,5 мг; Биотин 0,38 мг; Фолна киселина 0,45мг; Витамин Б12 0,1mg; Холин хлорид 2000mg; Бета-каротен 1,5 mg; Цинк (цинк-хелат на хидрокси аналог на метионин): 163,8 mg; Манган (хелатски хелат на хидроксилиран аналог на метионин): 64,6mg; Ironелезо [железо (II) хелат на глицин хидрат]: 58,3 mg; Бакар (бакар хелат на хидрокси аналог на метионин): 15,8 mg; Селен (инактивиран селен квасец): 0.00088mg; ДЛ-метионин, технички чист 2500 мг; Таурин 800mg; Л-карнитин 200 мг. Сензорни адитиви: 100mg екстракт од зелен чај; екстракт од рузмарин. Антиоксиданти: екстракти од токоферол од растителни масла.
Согласно таблицата за хранење на задната страна на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?