Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Mini

Рецепт со пилешко месо, спелт, овес и калинка
Комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Mini е комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси
Farmina N&D Low Ancestral Grain Chickеn & Pomegranate Adult Mini е рецепт со пилешко месо, спелт, овес и калинка.
Свежо пилешко месо без коски (20%), дехидрирано пилешко месо (18%), спелт (10%), овес (10%), масти од пилешко, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, суво пулпа од репка, рибино масло ( харинга), грашок од растителни влакна, сушен морков, суво луцерка, инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манон олигосахариди), сушен калинка (0,5%), суво јаболко, сушен спанаќ, псилиум (0,3%), сушен сладок портокал, сушена боровинка, натриум хлорид, сув пивски квасец, корен од куркума (0,2%), глукозамин, хондроитин сулфат.
Суров протеин 30%; сурови масла и масти 18%; сурови влакна 2,9%; влажност 9%; сурова пепел 6,8%; калциум 1,2%; фосфор 0,9%; омега-6 3,3%; омега-3 0,9%; DHA 0,5%; ЕПА 0,3%; глукозамин 1200 mg / kg; хондроитин сулфат 900 mg / kg.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ
ЕМ Kcal / Kg 3997 - Mj / Kg 16,72
Витамин А 15000 IU; витамин Д3 1500 IU; витамин Е 600 мг; витамин Ц 150 мг; ниацин 37,5 мг; пантотенска киселина 15 mg; витамин Б2 7,5 мг; витамин Б6 6 мг; витамин Б1 4,5 мг; витамин H 0,38 mg; фолна киселина 0,45 мг; витамин Б12 0,1 мг; холин хлорид 2500 мг; бета-каротен 1,5 мг; аналог на цинк хелат метионин хидроксилаза 910 mg; манган хелат метионин хидроксилаза 380 мг; железо хелатски глицин хидрат 250 мг; аналог на бакар хелат метионин хидроксилаза 88 mg; селенизиран инактивиран квасец 0,4 мг; ДЛ-метионин 4000 мг; таурин 1000 мг; Л-карнитин 300 мг. Органолептички адитиви: екстракт од алое вера 1000 мг; екстракт од зелен чај 100 мг; екстракт од рузмарин. Антиоксиданс: екстракт богат со токоферол од природни извори.
Согласно таблицата за хранење на задната страна на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?