Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Farmina N&D Low Ancestral Grain Cod Fish & Orange Adult Mini

Рецепт со месо од бакалар-риба, спелт, овес и портокал.
Комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Farmina N&D Low Ancestral Grain Cod Fish & Orange Adult Mini е комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси.
Farmina N&D Low Ancestral Grain Cod Fish & Orange Adult Mini е рецепт со месо од бакалар-риба, спелт, овес и портокал.
свеж бакалар (24%), дехидриран бакалар (24%), рибино масло, спелт 10%, овес 10%, сува пулпа од репка, влакна од грашок, суви моркови, исушена луцерка, инулин, ФОС, МОС, дехидриран сладок портокал 0 , 5%, дехи. јаболка, калинка во прав, спанаќ во прав, пиретрум 0,3%, прашок од црна рибизла, прав од боровинка, сол на маса, сушен пивски квасец, корен од куркума 0,2%, глуко-замин, хондроитин сулфат, екстракт од невен - извор на лутеин.
Протеини 30,00%, содржина на маснотии 18,00%, сурови влакна 2,90%, сурова пепел 6,90%, Ca 1,20%, P 0,90%, омега-6 1,60%, Омега-3 2,30%, ДХА 1,00%, ЕПА 0,70%, глукозамин 1.200 мг / кг, хондроитин 900 мг / кг.

ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ
ЕМ Kcal / Kg 3994 - Mj / Kg 16,71
Vit.A 15.000 IJ, vit.D3 1.500 IJ, vit.E 600mg, vit.C 150mg, niacin 37,5mg; pantotenska kis.15mg, vit.B2 7,5mg, vit.B6 6,0mg, vit.B1 4,5mg, vit.H 0,38mg, folna kis.0,45mg, vit.B12 0,1mg, kolin-klorid 2.500mg, beta-karoten 1,5mg, Zn kelat iz analogne metionin hidroksilaze 910mg, Mn kelat iz analogne metionin hidroksilaze 380mg, kelat željeza iz glicin hidrata 250mg, kelat bakra iz analogne metiionin hidroksilaze 88mg, selenometionin 0,40mg, DL-metionin 4.000mg, taurin 1.000mg, L-karnitin 300mg. Orqanoleptički dodaci: ekstrakt aloa vere 1.000mg, eks.zelenog čaja 100mg, eks. ružmarina. Antioksidanti: prirodni ekstrakti bogati tokoferolom.
Согласно таблицата за хранење на задната страна на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?