Pet Land Skopje

Храна за кучиња FitActive Everyday Small Beef со говедско месо и јаболки

Комплетна храна со говедско месо и јаболки
Наменета за возрасни кучиња од мали раси


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден
FitActive Everyday Small Beef & Apple е комплетна, урамнотежена, сува храна со врвен квалитет за возрасни кучиња од мала раса. Храната FitActive ги обезбедува сите состојки, вклучувајќи ги есенцијалните витамини и минерали, за да се обезбеди вашето куче да живее здрав и активен живот.

Клучните состојки во FitActive Everyday Small Beef & Apple е рибата, која е лесно сварлива и обезбедува високо ниво на омега-3 и омега-6 есенцијални масни киселини. Сјајното и здраво крзно не е само убаво, туку има бројни важни функции, вклучувајќи топлинска изолација и заштита од штетните сончеви зраци и разни атмосферски агенси. Правилното снабдување со есенцијални масни киселини Омега-3 и Омега-6 е важно за крзното да го зачува неговото здравје.

Другата клучна состојка во FitActive Everyday Small Beef & Apple е јаболкото, кое содржи витамин Ц кој го зајакнува имунолошкиот систем и фенолите кои го намалуваат холестеролот. Тој е ефикасен против расипување на забите со елиминирање на штетните бактерии во устата. Производот содржи и зеленчук за поддршка на имунолошкиот систем на вашето куче.
 
Месо и животински деривати (говедско месо 12%, други месни оброци 10%, рибини оброци 5%, масти 10%), пченка, пченица, ориз, трици, јаболко, моркови, дигест, хондроитин сулфат, јука шидигера
Суров протеин 25,00%, масти и масла 14,00%, сурови влакна 2,00%, суров пепел 8,00%, содржина на влага <10,00%
Согласно табелата на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?