Pet Land Skopje

Храна за кучиња FitActive Puppy & Junior Lamb со јагнешко месо, јаболки и ориз (хипоалергена)

Комплетна храна со јагнешко месо, јаболки и ориз
Наменета за кутриња и млади кучиња од сите раси и за кучиња кои имаат алергиски реакции на други храни


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

FitActive Puppy & Junior Lamb е комплетна, избалансирана, сува храна со врвен квалитет за кученца и млади кучиња, особено оние кои страдаат од алергиски реакции на други видови храна. Храната FitActive Puppy & Junior Lamb ги обезбедува сите состојки, вклучувајќи ги есенцијалните витамини и минерали, за да се обезбеди вашето куче да живее здрав и активен живот.
Клучната состојка во FitActive Puppy & Junior Lamb е јагнешкото месо кое е еден од најбогатите извори на лесно сварливи протеини и обезбедува високо ниво на витамини и минерали како што се Б12, цинк, железо и селен. Витамин Б12 и поддржува различни основни и метаболички процеси во телото.
Производот FitActive Puppy & Junior Lamb содржи и риба која не само што е лесно сварлива, туку е богата со омега-3 и омега-6 есенцијални масни киселини. Сјајното и здраво крзно не е само убаво, туку има бројни важни функции, вклучувајќи топлинска изолација и заштита од штетните сончеви зраци и разни атмосферски агенси. Правилното снабдување со есенцијални масни киселини Омега-3 и Омега-6 е важно за крзното да го зачува неговото здравје.

Месо и деривати од животинско потекло (јагнешки оброк мин. 26%, рибен оброк мин. 5%), пченка, пченица, животинска маст, трици, ориз, моркови, дигест, квасец, јаболко, омега-3, омега-6, хондроитин глукозамин, екстракт од јука шидигера
сурови протеини: 26,00%, сурови масла и масти: 14,00%, суров пепел: 12,00%, сурови влакна: 3,50%, содржина на влага: макс. 10,00%.
Ca Calcium D-panthotenate (3a841): 0.58%, selenium Se sodium selenite (3b801): 0.31 mg / kg, Vitamin A retinyl acetate (a3672): 6177.6 IU / kg, vitamin E alpha tocopherol acetate (a3700): 36.7 mg / kg
Согласно табелата на оргиналното пакување.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?