Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Husse Digest (јагнешко и ориз)

Комплетна храна со јагнешко месо и ориз
Наменета за возрасни кучиња со чуствителен дигестивен систем

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
HUSSE Digest е Супер Премиум храна на база на јагнешко месо и ориз, направена со високосварливи состојки кои се прикладни за кучиња со чувствителен дигестивен систем. Помала е веројатноста за предизвикување на алергии во споредба со другите храни. Овој производ не содржи вештачки бои и конзерванси.
 

ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД ДИГЕСТИВНИ ПРОБЛЕМИ И АЛЕРГИИ НА ХРАНА

  • Содржи јагнешко месо како единствен извор на протеини: протеинот од јагнешкото активира мал број на алергии
  • Без глутен; бидејќи оризот е единствената житарица се намалува ризикот од глутенска реакција
  • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец за да се намали ризикот од мека столица
  • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
  • Богата со влакна, значајни за здрав дигестивен систем
Jагнешко месо, ориз, оризово брашно, животинска маст, ленено семе, лосос, квасец, растителни влакна, хидролизирани пилешки протеини, лососово масло, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), калиум хлорид, лецитин (0,1%), морски алги, невен.
Pротеини 23,0% (72,5% протеини од животинско потекло од вкупната содржина на протеини), содржина на масти 14,0%, сиров пепел 7,9%, сирови влакна 2,5%, калциум 1,6%, фосфор 0,9%, масни киселини Oмега-3 1,4%, масни киселини Oмега-6 1,1%.
Витамин А 17500 МЕ/кг, витамин Д3 1600 МЕ/кг, витамин Е 450 мг/кг, Е1 (железо) 201 мг/кг, 3b202 (јод) 3 мг/кг, Е4 (бакар) 8 мг/кг, Е5 (манган) 63 мг/кг, 3b605 (цинк) 108 мг/кг, 3b607 (цинк) 12 мг/кг, Е8 (селен) 0,2 мг/кг, бета-каротен 1 мг/кг, биотин 1 мг/кг; Антиоксидант: токоферол

Препорака за исхрана

Служете ја Husse храната како што е или полијте ја со малку топла вода. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде на располагање на вашето куче. За препорачаната дневна порција, консултирајте ја таблицата. 
 

ТЕЖИНА  2 - 10 кг.  10 - 30 кг.  + 30 кг.
 ДНЕВНА ПОРЦИЈА  19 - 13 г. x кг.   13 - 10 г. x кг.   10 - 8 г. x кг.

1 дл = 35 г. Препорачаната порција зависи од возраста и нивото на активност на вашето куче и треба да се подели на отприлика два оброка на ден. Секогаш служете ја сувата храна Husse со чинија свежа вода.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?