Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Husse Optimal

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за возрасни активни кучиња од средни и големи раси. Исто така погодна и за кутриња кучки доилки

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
HUSSE Optimal е Супер Премиум храна која ги содржи само најдобрите состојки. Главен извор на протеини е високо квалитетниот пилешки протеин. Оptimal нуди поголема енергетска вредност во однос на обичната храна и е соодветна за активни кучиња од средни и големи раси, кои имаат зголемени енергетски потреби. Optimal се препорачува и за кутриња и кучки доилки. Без конзерванси и вештачки бои.

Пилешко месо, пченица, ориз, животинска маст, пулпа од репа, хидролизирани пилешки протеини, риба, ленено семе, цели јајца, лососово масло, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), цели јајца, калиум хлорид, лецитин, невен, морски алги. 

 

Протеини 26,0% (71,0% протеини од животинско потекло од вкупната содржина на протеини), содржина на масти 16,0%, сиров пепел 8,0%, сирови влакна 2,5%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%, масни киселини Омега-3 0,7%, масни киселини Омега-6 1,9%.

Витамин А 17500 МЕ/кг, витамин Д3 1600 МЕ/кг, витамин Е 450 мг/кг, Е1 (железо) 201 мг/кг, 3b202 (јод) 3 мг/кг, Е4 (бакар) 8 мг/кг, Е5 (манган) 63 мг/кг, 3b605 (цинк) 120 мг/кг, Е8 (селен) 0,2 мг/кг, бета-каротен 1 мг/кг, Антиоксидант: токоферол.

Препорака за исхрана

Служете ја Husse храната како што е или полијте ја со малку топла вода. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде на располагање на вашето куче. За препорачаната дневна порција, консултирајте ја таблицата. 

ТЕЖИНА  2 кг. - 10 кг.  11 кг. - 30 кг.   + 30 кг.
 ДНЕВНА ПОРЦИЈА  19 - 13 г. x кг.    12 - 10 г. x кг.  10 - 8 г. x кг.

1 дл = 35 г. Препорачаната порција зависи од возраста и нивото на активност на вашето куче и треба да се подели на отприлика два оброка на ден. Секогаш служете ја сувата храна Husse со чинија свежа вода.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?