Драги корисници, Ве известуваме дека во промотивниот период, доставата на нарачаните производи ќе биде бесплатна. Со почит, Pet Land

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Husse Valp Mini

Комплетна формула со пилешко месо
Наменета за кутриња и млади кучиња од мали раси од 3 недели до 1 година и бремени кучки и кучки доилки

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Dental Care - Natural Snacks - функционални грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Skin & Coat - Natural Snacks функционални грицки за нега на кожа и крзно
200 гр.
+ 180 ден
Valp Mini е Супер Премиум храна за кутриња од мали раси која снабдува со дополнителни хранливи материи, витамини и минерали, потребни на кутрињата додека растат. Соодветна е како стартер за кутриња од 3 недели возраст и како комплетен оброк од 4 недели возраст до нивната зрелост. Идеална е и за бремени кучки и кучки доилки.
пилешко месо, ориз, животинска маст, пченично брашно, пченица, ленено семе, растителни влакна, хидролизирани пилешки протеини, риба, лососово масло, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), дехидрирани цели јајца, калиум хлорид, манан-олигосахариди, лецитин, морски алги, невен. 
протеини 32,0% (84% протеини од животинско потекло од вкупната содржина на протеини), содржина на масти 21,0%, сиров пепел 7,0%, сирови влакна 2,5%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%, масни киселини Oмега-3 1,1%, масни киселини Oмега-6 2,2%.
Хранливи додатоци: витамин А 20000 ME/кг, витамин Д3 1850 ME/кг, витамин Е 580 мг/кг, Е1 (железо) 200 мг/кг, 3b202 (јод) 3 мг/кг, Е4 (бакар) 8 мг/кг, Е5 (манган) 60 мг/кг, 3b605 (цинк) 120 мг/кг, Е8 (селен) 0,2 мг/кг, бета-каротен 1 мг/кг; Антиоксидант: токоферол.

Служете ја Husse храната како што е или полијте ја со малку топла вода. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде на располагање на вашето куче. За препорачаната дневна порција, консултирајте ја таблицата.

ВОЗРАСНА
ТЕЖИНА
ДНЕВНА ПОРЦИЈА
1 - 3 месеци  3 - 5 месеци  5 - 8 месеци  8 - 10 месеци  Кучка доилка 
2 кг 45 г 55 г 45 г 45 г 40 г
4 кг 75 г 95 г 85 г 85 г 80 г
6 кг 95 г 115 г 105 г 105 г 120 г
8 кг 115 г 135 г 125 г 125 г 160 г
10 кг 145 г 180 г 185 г 170 г 200 г


1 дл = 35 г. Препорачаната порција зависи од возраста и нивото на активност на вашето куче и треба да се подели на отприлика два оброка на ден. Секогаш служете ја сувата храна Husse со чинија свежа вода.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?