Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Husse Valp Plus без пченица (без пченичен глутен)

Комплетна формула со пилешко месо без пченица (без пченичен глутен)
Наменета за кутриња и млади кучиња од средни/големи раси од 3 недели како стартер и од 4 недели како комплетна храна и бремени кучки и кучки доилки

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
HUSSE Valp Plus е супер премиум храна која ги снабдува сите хранливи материи, витамини и минерали кои им се потребни на кутриња додека растат. Погодна е како стартер за кученца стари 3 недели и како комплетна храна од 4 недели до зрелоста. Исто така идеален за бремени и доилки.
пилешко, ориз, пченка, животински маснотии, растителни влакна, ленено семе, протеин од пченка, хидролизиран животински протеин, лосос, масло од лосос, квасец, сол, фрукто-олигосахариди (0,5%), псилиум (0,5%), сушени цели јајца, калиум хлорид , манано-олигосахариди (0,1%), лецитин, морски алги, растително масло, сол од масни киселини, невен.
Протеини 29,0% (81% протеини од животинско потекло од вкупната содржина на протеини), содржина на масти 18,0%, сиров пепел 7,5%, сирови влакна 2,0%, калциум 1,2%, фосфор 1,0%, масни киселини Oмега-3 0,9%, масни киселини Oмега-6 2,0%.
 • vitamin A 20850 IU/kg
 • vitamin D3 1850 IU/kg
 • vitamin E 580 mg/kg
 • 3b103 (Iron) 200 mg/kg
 • 3b202 (Iodine) 3.0 mg/kg
 • 3b405 (Copper) 8.0 mg/kg
 • 3b502 (Manganese) 63 mg/kg
 • 3b605 (Zinc) 108 mg/kg
 • 3b607 (Zinc) 12 mg/kg
 • 3b801 (Selenium) 0.2 mg/kg
 • beta-carotene 1 mg/kgv

Антиоксиданс:

 • токоферол

Технолошки адитиви:

 • Клиноптилолит од седиментно потекло: 10 g/kg

За да го олесните преминот од мајчиното млеко во цврста храна, на возраст од околу 4 седмици можете да ја навлажнете ситната храна на кученцето Husse со малку млака вода. Отпрвин додадете многу вода (за да добиете каша), а потоа постепено намалете ја количината на вода како што созрева кутрето. На возраст од 8 недели, вашето кученце треба да јаде цврста храна. Кученца под 6 месеци треба да се хранат 3-4 пати на ден; после 6 месеци, може да започнете со хранење двапати на ден. Направете навика и дозволете му на кученцето да одмори по оброкот. За дневно дозирање, видете ја табелата за хранење. Табелата за хранење е само водич, дневната количина треба да се прилагоди според индивидуалните барања на кученцето. Сад со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче.

 

  ДНЕВНА ПОРЦИЈА

Тежина при полна возраст

1 - 3 месеци 3 - 5 месеци 5 - 8 месеци 8 - 10 месеци 10 - 12 месеци 12 - 18 месеци

Кучка која дои кученца

Неограничена слободна  исхрана (ad libitum)
до кога ќе заврши одвикнувањето на кученцата.

10 kg 43g x kg 28g x kg 24g x kg 15g x kg / / 20g x kg
10 - 25 kg 36g x kg 26g x kg 18g x kg 15g x kg 15g x kg / 20g x kg
+ 25 kg 30g x kg 24g x kg 15g x kg 13g x kg 13g x kg 12g x kg 15g x kg

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?