Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Витаминско минерален додаток во исхрана Dr.Vet - Kalcivet

за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar - четка и паста за заби за куче (вкус џигер)
100 гр.
+ 440 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - спреј за свеж здив за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Dr.Vet Kalcivet е наменет за млади кученца, кученца во раст, бремени и доилки, постари кучиња како и за мачки од истите возрасни категории. Dr.Vet Kalcivet содржи идеален сооднос на Калциум , Фосфор и витамин Д кои се битни за правилен раст и развој на скелетниот систем кај кучињата и мачките. Препорачаната дневна доза на Dr.Vet Kalcivet од 1 таблета на 10 килограми тежина во првите 12 месеци на раст и развој кај кучињата и мачките спречува искривување и деформација на коските како и формирање на здрави заби. Dr.Vet Kalcivet се препорачува во втората половина на бременост како и за целиот период на доење со што се надополнуваат минералите и витамините кои се трошат во овој период. Dr.Vet Kalcivet во пракса се покажа и како терапија при скршеници и деформации на коските при што препорачана дневна терапевтска доза е 2 таблети на 10 килограми телесна тежина.
Пивски квасец, Целулоза, Силициум диоксид, Магнезиум стеарат.
Протеини 18% , Масти 6%
Vitamin A, retinol acetate 700.000 IU, Vitamin D3, cholecalciferol 40.000 IU, Vitamin E, alpha-tocopherol acetate 3.000 mg, Vitamin K3, menadione sodium bisulfite 150 mg, Vitamin B1, thiamine hydrochloride 300 mg, Vitamin B2, riboflavine 600 mg, Vitamin B6, pyridoxine hydrochloride 200 mg, Vitamin B12, cyanocobalamin 0.8 mg, Vitamin C, ascorbic acid 2000 mg, Kalpan, Calcium D-pantothenate(Vit B5) 500 mg, Niacin, Nicotinamide 1.000 mg,  Фолна киселина, Folic acid 100 mg, Biotin H2 10 mg, Железо-(Fe) sulfat  2.000 mg, Bakar-(Cu-helat) 100 mg,
Cink-(Zn) sulfat 2.000 mg, Mangan-(Mn) sulfat 1.500 mg, Magnezium-(Mg) oksid 1 000 mg,  Jod-(I) 35 mg, Selen-(Se) 5 mg, Lizin  4.000 mg, Metionin 4.000 mg
Редовна, дневна препорачана доза:
1 таблета на 10 кг. тежина                                                                                             

Засилена - терапевтска, дневна препорачана доза :                   
2 таблети  на 10 кг.  тежина                  

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?