Драги корисници, за производите кои моментално не се залиха, јавете се на нашиот телефон 076/211-815.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCETM - богата со пиле

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за возрасни кучиња од големи и гигантски раси.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 229 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 229 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 229 ден
Salmon Skin & Coat - природни грицки за нега крзно
200 гр.
+ 229 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Beaphar - отсранувач на флеки околу очите за куче/мачка
50 мл.
+ 365 ден
Beaphar Puppy trainer - тренинг за вршење нужда на одредено место
20 мл.
+ 475 ден
Beaphar - Спреј за освежување на крзно за куче/мачка
150 мл.
+ 355 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 249 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 249 ден
Грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 249 ден

За големи и гиганстски раси на возрасни кучињ, одберете PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™  - богата со пиле за да ги обезбедите нивните нутритивни потреби. OPTIBALANCE ™ е комбинација од специфични хранливи материи на кои одговараат на возраста и тежината на вашето куче, помагајќи му да остане среќно и здраво како дел од неговиот активен животен стил.

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™ е направенa со квалитетни парчиња пилешко и вклучува Витамин D и други хранливи состојки, кои обезбедуваат високи нутритивни перформансиати и помогаат во одржувњето на севкупното здравје на возрасните кучиња

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT со OPTIBALANCE ™  - богата со пиле, помага во одржувањето на здравите зглобови на вашето куче, помага во грижата за здравјето и поттикнува апсорпција на хранливи материи за да се осигура дека добиваат се што им требаат од нивната храна со секој оброк. Направени со висококвалитетни парчиња пилешко, оваа комплетна сува храна за кучиња содржи сè што на вашето куче му треба за да остане здраво.

пилешко (19%), пченица, сушен протеин од живина, пченка, ориз (8%), животински масти, брашно од соја, пулпа од сушена репка, автолизат, пченкарно глутен брашно, пченкарен гриз, пченично глутен брашно, сушен лосос протеин, минерали, сушени јајце, рибино масло.
Протеини: 28,0%, Содржина на масти: 18,0%, Сиров пепел: 7,5%, Сирови влакна: 2,5%.
 
Нутриционистички и физиолошки додатоци:
витамин А (20.000 IU / kg), витамин Д3 (650 IU / kg), витамин Е (550 IU / kg), витамин Ц (140 mg / kg), железо сулфат монохидрат (209 mg / kg), калциум јодат [не вода] (2,7 mg / kg), бакар сулфат пентахидрат (42 mg / kg), манган сулфат монохидрат (100 mg / kg), цинк сулфат монохидрат (354 mg / kg), натриум селенит (0,24 mg / kg) ).
Технолошки додатоци:
Антиоксиданси.

Препорачани колчини за хранење во грамови на ден.

тежина помалку од 1 час активност од 1 до 3 часа активност1 to 3h activity
25-35 кг. 345-430 гр. 430-540 гр.
35-45 кг. 430-510 гр. 540-640 гр.
45-60 кг. 510-620 гр. 640-775 гр.
60-70 кг. 620-685 гр. 775-860 гр.
70-90 кг. 685-815 гр. 860-1015 гр.

Чувајте ја храната на суво и ладно место

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?