Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT SENSITIVE SKIN - богата со лосос

Комплетна храна со месо од лосос
Наменета за возрасни кучиња до големи и гигантски раси со осетлива кожа и крзно

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

Совршено приспособен на потребите на големите, атлетски градени кучиња.  Храната PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT SENSITIVE SKIN - богата со лосос му ги дава на вашиот миленик сите потребни хранливи материи, дури и дополнителна енергија за активен живот. Сувата храна PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT SENSITIVE SKIN - богата со лосос е особено погодна за нутритивно чувствителни кучиња бидејќи содржи само избрани извори на протеини и не содржи пченица.

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ATHLETIC ADULT SENSITIVE SKIN - богата со лосос, висококвалитетен, високо сварлив извор на протеини. Посебен микс на хранливи материи со есенцијални масни киселини, витамини и цинк кои треба да помогнат за поддршката на кожата и крзното. 

Висококвалитетен лосос* (17%, вклучувајќи глава, коски, месо), ориз* (14%), протеин од сушен лосос*, оброк од пченкарен протеин*, пченка*, животинска маст, оброк од соја*, пулпа од сушена репка*, пченка гриз*, дигест, пченкарен скроб, сушени растителни влакна, минерали, сушено јајце*, масло од соја, рибино масло.

* = Извори на протеини
протеини 28,0 %
масти 18,0 %
влакна 3,0 %
пепел 6,5 %
таурин 0,1 %
 
Витамин А (37.000 IU), витамин Д3 (1.000 IU), витамин Е (550 IU), витамин Ц (140 mg), железо сулфат монохидрат (120 mg), калциум јодат, безводен (1.9 mg), бакар сулфат пентахидрат (13 mg) , манган сулфат монохидрат (46 мг), цинк сулфат монохидрат (110 мг), натриум селенит (0,035 мг).

Препорачани дневни количини во грамови на ден.

 
тежина на куче
до 1 час активност
од 1 до 3 часа активност
25 kg
305 g
345 g
35 kg
380 g
435 g
45 kg
450 g
515 g
60 kg
545 g
625 g
70 kg
605 g
690 g
90 kg
715 g
820 g
 

Овие количини на хранење се само упатства. За да го одржите вашето куче во идеална физичка состојба, прилагодете ги количините врз основа на нивото на активност на вашето куче, физичката состојба и индивидуалните потреби.
Свежата, чиста вода за пиење секогаш треба да биде достапна. За да го одржите вашето куче најдобро здравје, посетете го ветеринарот на редовна основа.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?