Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ROBUST PUPPY со HEALTHY START® - богата со пиле

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за кутриња и млади кучиња од големи раси. Исто така и за бремени кучки и кучки доилки

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ROBUST PUPPY со HEALTHY START® - богата со пиле помага во одржувањето на здрави зглобови и долготрајно здравје кај младите кучиња од големи и гигнатски раси.
Храната PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ROBUST PUPPY со HEALTHY START® содржи висококвалитетни парчиња пилешко месо и може да се користи за бремени кучки и кучки доилки.
Исто така,  храната PURINA® PRO PLAN® DOG LARGE ROBUST PUPPY со HEALTHY START® содржи колострум, кој се наоѓа во мајчиното прво млеко и помага во изградбата на здрав имунолошки систем.

пилешко (18%), пченица, дехидриран протеин од живина, пченка, ориз (7%), животински масти, пченични влакна, хидролизат од месо и производи од животинско потекло, брашно од пченичен глутен, пулпа од сушена репка, пченкарен глутен оброк, брашно од соја, сушена соја брашно, минерали, рибино масло, сушен колострум (0,1%).
Протеини: 29,0%, Содржина на масти: 15,0%, Суров пепел: 7,5%, Сурови влакна: 2,5%.
Вит. О: 26.000; Вит. D3: 870; Вит Е: 200; mg / kg: Вит. C: 120; железо сулфат монохидрат: 210; безводен калциум јодат: 2,7; бакар сулфат пентахидрат: 42; манган сулфат монохидрат: 100; цинк сулфат монохидрат: 360; натриум селенит: 0,25. Технолошки адитиви: токоферол екстракти од растителни масла: 35 mg / kg.

Препорачани дневни количини во грамови на ден

возраст на кутрето (месеци)
тежина при полна возраст (kg) 1.5-3 4-5 6-8 09-11 12-24
25 кг. 105-210 240-260 315-375 375-385 Возрасни
35 кг. 115-230 275-325 385-510 520-540 550-Возрасни
45 кг. 130-260 295-375 430-615 635-675 685-Возрасни
60 кг. 155-365 425-550 635-810 840-895 895-905
70 кг. 175-435 470-650 700-985 1035-1080 1045-1010


Препорака за бремени кучки и кучки кои дојат: Ве молиме видете ја Purina Pro Plan интернет страната или прашајте го Вашиот ветеринар.

Период нa одвикнување од доење и раст: Во текот на одвикнувањето од 3 до 6 недели возраст понудете навлажнета PRO PLAN® PUPPY храна за кутриња 3 до 4 пати на ден. После одвикнувањето, кутрињата се храната според инструкциите наведени во горната табела. После 3 месеци постепено се намалува количината на додадена вода. За да се обезбеди здрав развој на вашето кутре потребно е да го одржувате во добра физичка форма со витко тело за време на неговото растење. Прилагодете ја дневната количина на храна во зависност од степенот на активност, физичката состојба и индивидуалните потреби на вашето кутре.

Чиста, свежа вода за пиење треба да бида да му биде достапна во секое време.

Со цел да го следати здравјето на вашето куче треба редовно се консултирате со ветеринар.

​Чувајте ја храна на ладно и суво место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?