Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® - богата со лосос

Комплетна храна со месо од лосос
Наменета за возрасни кучиња од средни раси со осетлива кожа и крзно.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® - богата со лосос, е храна за возрасни кучиња од средна раса кои имаат чувствителна кожа.

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® помага во намалување на евентуалната непријатност на кожата поврзана со чувствителноста на храната, благодарение на избраниот извор на протеини (повеќе од 90% од лососот) и вклучување на хранливи материи како што се цинк, есенцијални масни киселини и витамини А, Е, Б.

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® за возрасни за кучиња помага во одржувањето на здрави зглобови и помага во одржувањето на вашето куче во одлична форма.

лосос * (17%), ориз * (14%), дехидриран протеин од лосос *, оброк од пченкарен глутен *, животинска маст, пченка *, брашно од соја *, пченкарен гриз *, тестенини од сушено цвекло *, пченкарен скроб, пченкарен скроб, месо хидролизат и преработени производи од животинско потекло, целулоза, минерали, сушено јајце *, масло од соја, рибино масло.
* Извори на протеини.
Проетини: 29,0%, Содржина на масти: 18,0%, Сиров пепел: 7,5%, Сирови влакна: 3,0%.
 
Вит. А: 38.000; Вит. Д3: 1200; Вит. Е: 550 mg / kg: Вит. C: 140; железо сулфат монохидрат: 270; безводен калциум јодат: 3,5; бакар сулфат пентахидрат: 54; манган сулфат монохидрат: 130; цинк сулфат монохидрат: 450; натриум селенит: 0,32. Технолошки адитиви: токоферол екстракти од растителни масла: 50 mg / kg.

Препорачни дневни количини во грамови на ден

тежина до 1 час активност од 1 до 3 часа активност
1-5кг. 35-110гр. 40-125гр.
5-10кг. 110-175гр. 125-200гр.
10-15кг. 175-225гр. 200-260гр.
15-20кг. 225-275гр. 260-315гр.
20-25кг. 275-320гр. 315-365гр.
25-35кг. 320-400гр. 365-460гр.
35-45кг. 400-475гр. 460-545гр.
45-60кг. 475-575гр. 545-660гр.
60-70кг. 575-640гр. 660-730гр.

Чувајте ја храната на суво и ладно место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?