Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT со Everyday Nutrition - богата со пиле

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за возрасни кучиња од средни раси

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT со Everyday Nutrition - богата со пиле е комплетна сува храна за кучиња дизајнирана за потребите на возрани кучиња со средна раса. Оваа сува храна за кучиња е богата со пилешко месо и е специјално формулирана за да ги задоволи сите негови потреби за исхрана како дел од здравиот начин на живот.

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT со Everyday Nutrition е специјално формулирана за дентална заштита. Таа помага во одржувањето на здрави зглобови и р'скавица за нивниот активен животен стил, а исто така помага и да го задржат своето крзно убаво и сјајно.

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT со Everyday Nutrition е направена со квалитетни парчиња пилешко и вклучува Витамин D и други клучни хранливи состојки, со цел да се обезбедат високи нутритивни перформасни и да помогнат во промовирањето на севкупното здравје на возрасните кучиња.

Протеини: 26,0%, Содржина на масти: 16,0%, Сиров пепел: 7,5%, Сирови влакна: 2,5%.
 
пилешко (20%), пченица, сушен протеин од живина, пченка, ориз (9%), животински масти, пулпа од сушена репка, автолизат, брашно од соја, пченкарно глутен брашно, пченичен глутен, минерали, сушено јајце, рибино масло.
Вит. А: 28.000; Вит. D3: 910; Вит. Е: 550; mg / kg: Вит. C: 140; железо сулфат монохидрат: 230; безводен калциум јодат: 2,9; бакар сулфат пентахидрат: 46; манган сулфат монохидрат: 110; цинк сулфат монохидрат: 390; натриум селенит: 0,27. Технолошки адитиви: токоферол екстракти од растителни масла: 36 mg / kg.
Препорачни дневни количини во грамови на ден
       
тежина до 1 час активност од 1 до 3 часа активност  
1-5кг. 40-110гр. 45-125гр.  
5-10кг. 110-175гр. 125-205гр.  
10-15кг. 175-230гр. 205-265гр.  
15-20кг. 230-280гр. 265-320гр.  
20-25кг. 280-325гр. 320-375гр.  
25-35кг. 325-410гр. 375-470гр.  
35-45кг. 410-485гр. 470-555гр.  
45-60кг. 485-588гр. 555-675гр.  
60-70кг. 588-650гр. 675-745гр.  
       
Чувајте ја храната на суво и ладно место.

 

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?