Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM LARGE ADULT SENSITIVE DIGESTION GRAIN FREE - богата со мисирка

Комплетна храна на база на месо од мисирка без житарици
Наменета за возрасни кучиња од средни и големи раси со чувствителен дигестивен систем.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM LARGE  ADULT SENSITIVE DIGESTION GRAIN FREE e комплетна храна за возрасни кучиња од средна до голема раса. Специјално развиена за да ги задоволи потребите на кучињата со чувствително варење.
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM LARGE  ADULT SENSITIVE DIGESTION GRAIN FREE е 100% без жито: Касава го заменува житото, што го прави погодно за чувствителни кучиња со алергии на храна или нетолеранција

Формула за хранливи материи кај PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM LARGE  ADULT SENSITIVE DIGESTION GRAIN FREE  е клинички докажано дека промовира здрава и избалансирана флора на цревата. Развиена од ветеринари и нутриционисти е иновативен рецепт заснован на најновите научни истражувања

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM LARGE  ADULT SENSITIVE DIGESTION GRAIN FREE содржи пребиотици и бентонит: поттикнува рамнотежа на микрофлора во цревата и ја подобрува конзистентноста на столицата

Со 12% мисирка: високо сварлив и слаб извор на вредни животински протеини
Нежно варен: за зачувување на природниот вкус и вредните хранливи материи
Мисирка (16%), сушен пилешки протеин, скроб од грашок, касава (12%), протеин од грашок, животинска маст, оброк од соја, сув грашок, пулпа од суво цвекло, суво јајце, минерали, рибино масло.
протеин 28.0 %
масти 16.0 %
сурови влакна 3.0 %
суров пепел 8.0 %
Нутриционистички адитиви на кг:
витамин А (30000 IU), витамин Д3 (975 IU), витамин Е (550mg), витамин Ц (140mg), монохидрат на сулфат на железо (93mg), јод калциум [безводен] (2,4mg), пентахидрат бакарсулфат (14mg), манган сулфат монохидрат (44 мг), цинк сулфат монохидрат (140 мг), натриум селенит (0,13 мг).

Технолошки адитиви по кг:
Бентонит (глина): 6000mg, екстракти од токоферол од растителни масла: 45mg

Pro Plan Adult Medium & Large Grain-Free OptiDigest - со мисирка е комплетна харана за возрасни кучиња.
 
тежина на куче 1 час активност/дневно од 1 до 3 часа активност/дневно
10 - 25kg 170 - 315g  195 – 360g
25 - 35kg 315 - 395g 360 – 450g
35 - 45kg 395 - 465g 450 - 535g
45 - 70kg 465 - 630g 535 - 720g

Табелата за препорачани дневни количини на хранење се само ориентациони. За да му помогнете на вашето куче да биде во идеална форма, прилагодете ги дневните количини според нивото на активност на вашето куче, физичката состојба и индивидуалните потреби.
Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.
За да го следите здравјето на вашето куче, редовно консултирајте се со ветеринар.
Храната за миленичиња чувајте ја на темно, ладно и суво место. 

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?