Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY HELTHY START - богата со пиле

Комплетна храна со пилешко месо
Наменета за млади кутриња до 1 година од средни раси. Исто така за бремени кучки и кучки доилки.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY HELTHY START со пилешко месо е комплетна храна за кутриња и млади кучиња од средни раси (тежина на возрасно до 25 кг.). и старост до 1 година, но исто така е добра и за бремени кучки и кучки доилки. Содржи храниливи материи кои им се потребни на младите за правилен раст и развој во здраво и среќно милениче.

PURINA® PRO PLAN® DOG DOG MEDIUM PUPPY HELTHY START  го подржува развојот на силе и здрав имунитет кај младите кутриња, благодарение на колостримот - првото млеко на мајката кое е богато со анит-тела.

Големината на гранулите кај PURINA® PRO PLAN® DOG DOG MEDIUM PUPPY HELTHY START се прилагодени на влиците за кутриња од средни раси.

пилешко (20%), сушени протеини од живина, пченица, животински масти, брашно од соја, ориз (8%), пченка, автолизат, пулпа од сушена репка, пченкарно глутен брашно, минерали, сушено јајце, рибино масло, сушен колострум (0,1%) .
протеини 30.0%, содржина на масти: 19.0%, сурова пепел 7,5%, влакна 2,0%.

Нутриционистички и физиолошки додатоци:
витамин А (29.000 IU / kg), витамин Д3 (940 IU / kg), витамин Е (200 IU / kg), витамин Ц (120 mg / kg), железо сулфат монохидрат (240 mg / kg), калциум јодат [дехидриран ] (3,1 mg / kg), бакар сулфат пентахидрат (48 mg / kg), манган сулфат монохидрат (110 mg / kg), цинк сулфат монохидрат (410 mg / kg), натриум селенит (0,28 mg / kg).

Технолошки додатоци:
Антиоксиданси.

Препорака за дневна количина во грамови на ден.
 

  Возраст на кутрето (месеци)
тежина при полна возраст (кг.) 1,5-3 4-5 6-8 9-11 12-24
1 50-55 60 60-за возрасни за возрасни за возрасни
5 60-90 85-75 75 75-за возрасни за возрасни
10 80-120 125-140 145 150 за возрасни
15 85-145 160-180 200-220 220 за возрасни
20 90-155 170-190 220-240 240-245 за возрасни
25 100-195 225-245 300-355 355-365 за возрасни
35 110-215 260-310 365-480 490-510 520-за возрасни
45 125-245 280-355 405-580 600-635 645-за возрасни
60 145-345 400-520 600-765 795-845 845-855
70 165-410 445-615 665-930 975-1020 985-951
 

Упатство за хранење: бременост и доење: Види веб-сајт на Purina PRO PLAN® или консултирајте се со вашиот ветеринар за повеќе детали.

Период нa одвикнување од доење и раст: Во текот на одвикнувањето од 3 до 6 недели возраст понудете навлажнета PRO PLAN® PUPPY храна за кутриња 3 до 4 пати на ден. После одвикнувањето, кутрињата се храната според инструкциите наведени во горната табела. После 3 месеци постепено се намалува количината на додадена вода. За да се обезбеди здрав развој на вашето кутре потребно е да го одржувате во добра физичка форма со витко тело за време на неговото растење. Прилагодете ја дневната количина на храна во зависност од степенот на активност, физичката состојба и индивидуалните потреби на вашето кутре.

Чиста, свежа вода за пиење треба да бида да му биде достапна во секое време.

Со цел да го следати здравјето на вашето куче треба редовно се консултирате со ветеринар.

​Чувајте ја храна на ладно и суво место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?