Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® - богата со лосос

Комплетна храна на база на месо од лосос
Наменета за кутриња и млади кучиња од средни раси со осетлива кожа

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® DOG Medium Puppy Sensitive Skin со OPTIDERMA® богата со лосос е намената за кутриња и млади кучиња од средни раси (до 25 кг. при полна возраст) кои имаат чуствителна кожа и проблематично крзно. Исто така може да се користи и за бремени кучки и кучки доилки.
PURINA® PRO PLAN® DOG Medium Puppy Sensitive Skin со OPTIDERMA® формулата содржи OPTIDERMA® клинички докажана дека го подржува развојот на здрава кожа и природно и здраво сјајно крзно. Исто така има избалансирани хранливи материи кои го подржуваат правилниот раст и развој на коските, зголбовите и забите, како и градењето на здрав и јак имунитет.
Храната PURINA® PRO PLAN® DOG Medium Puppy Sensitive Skin со OPTIDERMA® е богата со месо од лосос како протеин (повеќе од 90% од проетинот доаѓа од месото од лосос), кој го намалува можните несакани рекации на кожата.

лосос (17%), протеин од сушен лосос, ориз (16%), животински масти, пченкарен скроб, пченкарен глутен оброк, брашно од соја, сушено јајце, сушен протеин од соја, автолизат, пулпа од сушена репка, пченка, минерали, целулоза, масло од соја , рибино масло.
протеини 32%, масти 20%, сурова пепел 7,5%, сурови влакна 3%
Нутриционистички и физиолошки додатоци:
витамин А (31.000 IU / kg), витамин Д3 (1.000 IU / kg), витамин Е (550 IU / kg), витамин Ц (140 mg / kg), железо сулфат монохидрат (270 mg / kg), калциум јодат [дехидриран ] (3,5 mg / kg), бакар сулфат пентахидрат (54 mg / kg), манган сулфат монохидрат (130 mg / kg), цинк сулфат монохидрат (460 mg / kg), натриум селенит (0,32 mg / kg).
Технолошки додатоци:
Антиоксиданси.

Препорачани дневни количини во грамови на ден.
 

  Возраст на кутрето (месеци)
тежина при полна возраст (кг.) 1,5-3 4-5 6-8 9-11 12-24
1 50-55 60 60-за возрасни за возрасни за возрасни
5 60-85 85-75 75 75-за возрасни за возрасни
10 80-115 120-140 145 145 за возрасни
15 85-145 160-180 200-220 220 за возрасни
20 90-155 170-190 220-240 240-250 за возрасни
25 95-195 225-245 295-350 350-360 за возрасни
35 105-215 260-305 360-475 485-505 515-за возрасни
45 120-245 275-350 405-575 595-635 640-за возрасни
60 145-340 400-515 595-760 785-835 835-845
70 160-410 440-605 655-925 965-1010 975-945


Период нa одвикнување од доење и раст:
Во текот на одвикнувањето од 3 до 6 недели возраст понудете навлажнета PRO PLAN® PUPPY храна за кутриња 3 до 4 пати на ден. После одвикнувањето, кутрињата се храната според инструкциите наведени во горната табела. После 3 месеци постепено се намалува количината на додадена вода. За да се обезбеди здрав развој на вашето кутре потребно е да го одржувате во добра физичка форма со витко тело за време на неговото растење. Прилагодете ја дневната количина на храна во зависност од степенот на активност, физичката состојба и индивидуалните потреби на вашето кутре.
Чиста, свежа вода за пиење треба да бида да му биде достапна во секое време. Со цел да го следати здравјето на вашето куче треба редовно се консултирате со ветеринар.
Чувајте ја храна на ладно и суво место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?