Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® SMALL & MINI ADULT SENSITIVE SKIN - богата со лосос

Комплетна храна со месо од лосос
Наменета за возрасни кучиња од мини и мали раси со осетлива кожа и крзно

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® PRO PLAN® Small & Mini Adult Sensitive Skin - богата со лосос е комплетна сува храна за кучиња која содржи есенцијални хранливи материи кои се клинички докажани дека да помогнат во одржувањето на здравата кожа и сјајно крзно на вашето куче.

PURINA® PRO PLAN® Small & Mini Adult Sensitive Skin - богата со лосос помага во намалување на евентуалната непријатност на кожата (појава на чешање и црвенило) поврзана со чувствителност на храна, пред се благодарение на избраниот квалитетен извор на протеини (повеќе од 90% е од лососот) и вклучува хранливи материи како што се цинк, есенцијални масни киселини и витамини А, Е, Б
Големината и текстурата на гранулите е така нарпавена да одговара на малите вилици и специфичните барања на малите и мини раси и ги одржува немпацата и забите во добра форма.

losos* (20%), riža* (18%), kukuruzno glutensko brašno*, dehidrirane bjelančevine lososa*, kukuruz*, životinjska mast, sojino brašno*, sušeni repini rezanci*, kukuruzni škrob, minerali, celuloza, sojino ulje, kukuruzna krupica, hidrolizat mesa i prerađevina životinjskog podrijetla, kvasci*, sušeno jaje*, riblje ulje. *Izvori bjelančevina.

Протеини: 30,0%, Содржина на масти: 18,0%, Сиров пепел: 7,0%, Сирови влакна: 2,5%
Vit. A: 34 000; Vit. D3: 1 110; Vit. E: 550; mg/kg: Vit. C: 140, željezov sulfat monohidrat: 280, bezvodni kalcijev jodat: 3,6, bakrov sulfat pentahidrat: 56, manganov sulfat monohidrat: 130, cinkov sulfat monohidrat: 470, natrijev selenit: 0,33. Tehnološki dodatci: ekstrakti tokoferola iz biljnih ulja: 47mg/kg. 

Дневни количини за хранење во грамови на ден.

тежина до 1 час активност од 1 до 3 часа активност
1-5 кг. 35-110 40-125
5-10 кг. 110-170 125-195

Чувајте ја храната на ладно и суво место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?