Pet Land Skopje

Храна за кучиња PURINA® PRO PLAN® SMALL & MINI ADULT со OPTIBALANCE TM - богата со пиле

Комплетна храна со пилешко месо
Комплетна храна за возрасни мали и мини раси на кучиња

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - природни грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 249 ден
Dental Care - природни грицки за дентално здравје
200 гр.
+ 249 ден
Light - природни грицки со лососово масло
200 гр.
+ 215 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan 90гр. (180 тбл.)
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден
Природни грицки без житарици - Говедско месо
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - месо од Мисирка
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - Месо од гуска
200 гр.
+ 269 ден
Природни грицки без житарици - риба харинга
200 гр.
+ 215 ден

PURINA® Pro Plan® Small & Mini Adult со OPTIBALANCETM е комплетна сува храна за возрасни кучиња од мали и мини раси, која вклучува комбинација од важни хранливи материи кои помагаат да се одржат зглобовите и коските здрави, согласно нивниот активен животен стил.

PURINA® Pro Plan® Small & Mini Adult со OPTIBALANCETM е со специјално адаптираната концентрација на хранливи материи во храната и допринесува за побрз метаболизам кај малите кучиња.

Нашиот рецепт кај PURINA® Pro Plan® Small & Mini Adult со OPTIBALANCETM е специјално формулиран за да помогне да се одржи срцето здраво, а непцата и забите во добра форма.

пилешко (20%), пченица, дехидрирани протеини од живина, пченка, ориз (7%), животинска маст, брашно од соја, пулпа од сушена репка, пченкарно глутен брашно, брашно од пченичен глутен, минерали, сушено јајце, рибино масло, месен хидролизат и преработени производи од животинско потекло, квасци.
Протеини: 28,0%, Содржина на масти: 17,0%, Суров пепел: 7,5%, Сурови влакна: 2,0%.
Вит. А: 34.000; Вит. Д3: 1.100; Вит. Е: 550; mg / kg: Вит. C: 140, железо сулфат монохидрат: 230, безводен калциум јодат: 3,0, бакар сулфат пентахидрат: 47, манган сулфат монохидрат: 110, цинк сулфат монохидрат: 400, натриум селенит: 0,28. Технолошки адитиви: токоферол екстракти од растителни масла: 48 mg / kg.

Дневни количини за хранење во грамови на ден.

тежина
до 1 час активност од 1 до 3 часа активност
1-5 кг. 35-110 45-125
5-10 кг. 110-175 125-200

Чувајте ја храната на ладно и суво место.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?