Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Giant Adult

За кучиња од многу големи (гигантски) раси. Тежина повеќе од 45кг. Старост од 18/24 месеци па нагоре.

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Giant Adult

ПОДДРШКА НА КОСКИТЕ И ЗГЛОБОВИТЕ

Royal Canin® Giant Adult им помага на џиновските раси на кучиња во поддршката на здрави коски и зглобови, кои најчесто страдаат од големата телесна тежина.

КОМПЛЕКС НА АНТИОКСИДАНСИ

Royal Canin® Giant Adult содржи ексклузивен комплекс на антиоксиданси кои помагаат во неутрализација на слободните радикали.

ЗДРАВО СРЦЕ

Royal Canin® Giant Adult помага во одржувањето на здраво срце благодарение на адаптираната содржина на таурин.

Дехидриран протеин од живина, пченка, брашно од пченка, животински масти, пченица, ориз, хидролизирани животински протеини, глутен од пченка, пулпа од репка, изолат на растителни протеини *, рибино масло, минерали, растителни влакна, соја масло, квасеци и делови од нив, боражово масло, хидролизирани ракови (извор на глукозамин), екстракт од невен (извор на лутеин), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин).
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Сурова пепел: 5,3%. Сурови влакна: 1,8%. Масти: 20%. Влажност: 0%. Протеин: 28%.
Витамин А: 21500 IU, витамин Д3: 1000 IU, E1 (железо): 42 mg, E2 (јод): 4,2 mg, E4 (бакар): 13 mg, E5 (манган): 55 mg, E6 (цинк): 133 mg, E8 (селен): 0,09 mg - таурин: 2,0 g - конзерванси - антиоксиданти.

Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење.
Feeding Guide

* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?