Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Golden Retriever Puppy

Наменета за кучиња од расата Golden Retriever. Старост од 2 до 15 месеци

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Golden Retriever Puppy

Поддршка на имунолошкиот систем

Растот е основна фаза во животот на вашето куче: тоа е време на големи промени, откритија и нови средби. Во овој клучен период, имунитетот на кученцето се развива постепено. Royal Canin® Golden Retriever Puppy  храната помага во поддршката на природната одбрана на вашето кученце благодарение на патентираниот * комплекс на антиоксиданти, вклучувајќи витамин Е. * Франција, патент бр. EP1146870.

Здрава кожа и крзно

Royal Canin® Golden Retriever Puppy храната помага да се поддржи улогата на кожата како „бариера“ (ексклузивен комплекс) и да се одржи здравјето на кожата и крзното (EPA & DHA). Збогатена со масло од бораж.

Здравје на варењето на храната
Royal Canin® Golden Retriever Puppy храната има комбинација на хранливи материи со високо квалитетни протеини (L.I.P. *) и пребиотици (FOS) за поддршка на дигестивното здравје и рамнотежа на цревната флора, што придонесува за добар квалитет на столицата.
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Дехидриран протеин од живина, ориз, пченка, изолиран растителен протеин *, пченица, животински масти, растителни влакна, хидролизирани животински протеини, пулпа од репка, рибино масло, минерали, соја масло, фрукто-олиго-сахариди (0,34%), лушпи од псилиум и семиња , хидролизиран квасец (извор на мано-олиго-сахариди), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), масло од бораж (0,1%), екстракти од квасец (извор на бетаглукани), екстракт од невен (извор на лутеин), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин) 
Сурова пепел: 7,4%. Сурови влакна: 3,7%. Масти: 16%. Влажност: 0%. Протеини: 29%.
Витамин А: 26500 IU, витамин D3: 700 IU, витамин Е: 780 mg - E1 (железо): 38 mg, E2 (јод): 3,8 mg, E4 (бакар): 12 mg, E5 (манган): 49 mg, E6 (цинк): 130 mg, E8 (селен): 0,08 mg - технолошки адитиви: клиноптилолит од седиментно потекло: 10 g - сензорни адитиви: екстракт од јука: 125 mg - конзерванси - антиоксиданси.

Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење.

Feeding Guide

* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?