Драги корисници, сите нарачки во вкупен износ над 1.860 ден., се со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА, додека нарачките со вкупен износ под 1.860 ден. СЕ НАПЛАЌА достава во износ од 99 ден.

Pet Land Skopje

Храна за кучиња Royal Canin® Labrador Retriever Puppy

Наменета за расата Labrador Retriever и возраст од 2 до 15 месеци

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Mobility - Natural Snacks функционални грицки за подобра подвижност
200 гр.
+ 180 ден
Light - Natural Snacks - функционални грицки со лососово масло
200 гр.
+ 180 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Multivet за зајакнување на имунитетот и отпорности од болести и инфекции
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Kalcivet за изградба на здрав коскен и мускулен систем, период на бременост и лактација
100 гр.
+ 599 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња и мачки Dr.Vet - Dermavet, против алергиски реакции на кожата, иритации поради присуство на паразити и воспаление на кожата
100 гр.
+ 699 ден
Витаминско минерален додаток во исхрана на кучиња Fortan - Cafortan
90 гр. (180 тбл.)
+ 699 ден

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy

ПОДДРШКА НА ИМУНИТETOT

Растењето е важен период во животот на кучето: тоа е време на големи промени, откритија и нови сознанија. Во овој период, имуниот систем на кученцето постепено се развива. Royal Canin® Labrador Retriever Puppy им помага на природните одбранбени системи на кученцето благодарение на *патентираниот збир на антиоксиданси вклучувајќи го и витаминот E. (*France, patent No EP1146870.)

ЗДРАВ РАСТ И ТЕЖИНА

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy допринесува за здрав раст и развој на коскената структура на кученцата Labrador Retriever puppy’s и промовира умерено зголемување на тежината, благодарение на адаптираниот внес на енергија, протеини, калциум и фосфор.

ЗДРАВЈЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ

Royal Canin® Labrador Retriever Puppy претставува комбинација на хранливи состојки со протеинот со висок квалитет (L.I.P.*) и пребиотици (FOS) за поддршка на здравјето на дигестивниот систем и рамнотежа на цревната флора, која придонесува за квалитетот на столицата. *Протеин кој е избран заради неговата лесна сварливост.

Дехидриран протеин од живина, пченка, растителен протеин изолат *, ориз, пченкарно брашно, животински масти, пченкарен глутен, хидролизирани животински протеини, пченично брашно, пулпа од репка, рибино масло, минерали, растителни влакна, соја масло, фруктоолигосахариди (0,34%) , лушпи и семиња од псилиум, хидролизиран квасец (извор на мано-олиго-сахариди), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), масло од бораж, екстракти од квасец (извор на бетаглукани), екстракт од невен (извор на лутеин), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин).
* L.I.P.: Протеин избран за многу висока сварливост.
Сурова пепел: 6,9%. Сурови влакна: 1,7%. Масти: 14%. Влажност: 0%. Протеин: 33%.
Витамин А: 26500 IU, витамин Д3: 800 IU, витамин Е: 490 mg - E1 (железо): 56 mg, E2 (јод): 3,6 mg, E4 (бакар): 6 mg, E5 (манган): 41 mg, E6 (цинк): 119 mg, E8 (селен): 0,17 mg - технолошки адитиви: клиноптилолит од седиментно потекло: 10 g - сензорни адитиви: екстракт од јука: 125 mg - конзерванси - антиоксиданси.

Вашиот миленик треба постојано да има достапно свежа вода за пиење.

Feeding Guide

* Количините на хранење треба да се прилагодат за да одговараат на вашето милениче, врз основа на резултатот на неговата состојба на телото и други фактори. Ве молиме консултирајте се со вашиот ветеринар за понатамошни совети.

Нарачка

 

Достава

 

+389 76 211 815

Наш предлог

Направи нарачка до 14:00 часот за испорака наредниот ден!
*Се однесува само за град Скопје

Совети за одгледување, акции и промоции?